Obec (obecný úrad), mesto (mestský úrad)IČO 00307653Rezort Subjekty verejnej správyVznik 1. 7. 1973Veľké Turovce 321, 93581 Veľké Turovce
V zmluvách vystupuje pod názvom „Obec Veľké Turovce, Veľké Turovce č. 321, 935 81“.
Zdroje:Centrálny register zmlúv exporty do 4. 11. 2026Register právnických osôb stav k 25. 10. 2026
Rok 2026. Len zmluvy so sumou nad 0 €, podľa dátumu zverejnenia v registri. Kliknutím na mesiac sa zoznam zmlúv obmedzí na tento mesiac.
Podľa súčtu hodnoty zmlúv s uvedenou sumou. Len dodávatelia s IČO.
Nehodnotia. Merajú podľa zverejneného postupu.
Obdobie zoznamu: december 2026, podľa dátumu zverejnenia v registri. Čísla v prehľade vyššie sú za rok 2026. Zobraziť celý rok 2026
Tomuto výberu nezodpovedá žiadny záznam.
Zmena sa zverejní až po kontrole redaktorom. Bez odkazu na zdroj ju nemôžeme prijať.
Schválený rozpočet je rozpočet na začiatku roka, upravený zahŕňa zmeny rozpočtu počas roka a skutočnosť je to, čo obec naozaj prijala a vydala. Čerpanie je skutočnosť voči upravenému rozpočtu.
| Rok | Príjmy schválené | upravené | skutočnosť | Výdavky schválené | upravené | skutočnosť | čerpanie |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 k 30. 6. 2026 | 2,0 mil. € | 2,0 mil. € | 577 tis. € | 2,0 mil. € | 2,0 mil. € | 503 tis. € | 25 % |
| 2025 | 371 tis. € | 546 tis. € | 546 tis. € | 365 tis. € | 506 tis. € | 506 tis. € | 100 % |
| 2024 | 335 tis. € | 410 tis. € | 410 tis. € | 334 tis. € | 358 tis. € | 358 tis. € | 100 % |
| 2023 | 330 tis. € | 413 tis. € | 410 tis. € | 329 tis. € | 383 tis. € | 378 tis. € | 99 % |
| 2022 | 307 tis. € | 307 tis. € | 388 tis. € | 307 tis. € | 307 tis. € | 361 tis. € | 118 % |
| 2021 | 299 tis. € | 330 tis. € | 330 tis. € | 299 tis. € | 276 tis. € | 276 tis. € | 100 % |
| 2020 | 549 tis. € | 573 tis. € | 537 tis. € | 549 tis. € | 586 tis. € | 546 tis. € | 93 % |
| 2019 | 268 tis. € | 319 tis. € | 321 tis. € | 267 tis. € | 307 tis. € | 296 tis. € | 96 % |
| 2018 | 226 tis. € | 282 tis. € | 285 tis. € | 226 tis. € | 282 tis. € | 318 tis. € | 113 % |
| 2017 | 210 tis. € | 265 tis. € | 266 tis. € | 210 tis. € | 265 tis. € | 272 tis. € | 103 % |
| 2016 | 252 tis. € | 464 tis. € | 477 tis. € | 252 tis. € | 464 tis. € | 455 tis. € | 98 % |
| 2015 | 186 tis. € | 292 tis. € | 294 tis. € | 186 tis. € | 292 tis. € | 271 tis. € | 93 % |
Zdroj: rozpocet.sk, Ministerstvo financií SR (rozpočty a finančné výkazy samospráv). Príjmy a výdavky vrátane finančných operácií (napr. úvery, prevody z peňažných fondov a ich splácanie), preto sa čísla líšia od prehľadu príjmov a výdavkov bez finančných operácií. Rozpočet samotnej samosprávy, ako ho portál uvádza pri obci. Rok 2026 je priebežný stav k 30. 6. 2026. Portál nemá zdokumentované otvorené API; údaje preberáme z rovnakých adries, z ktorých ich načítava jeho stránka.
Dodávatelia so sídlom v obci podľa Registra právnických osôb a hodnota zmlúv, ktoré s nimi verejný sektor zverejnil v Centrálnom registri zmlúv v roku 2026 (ktorýkoľvek objednávateľ, nielen táto samospráva). Nejde o hodnotenie: sídlo firmy nehovorí, kde sa zákazka plní.
Spolu 8 dodávateľov, 13 zmlúv za 12 tis. € (vrátane podnikateľov – fyzických osôb a verejných inštitúcií). Všetci na mape →
| Firma alebo organizácia | Zmluvy 2026 | Hodnota so sumou |
|---|---|---|
| Glob-art fest s.r.o. IČO 57458561 | 1 | 2 390 € |
V zozname sú len právnické osoby mimo verejnej správy (bez škôl, úradov a iných organizácií sektora verejnej správy podľa RPO) a bez podnikateľov – fyzických osôb; tí sú v súčte a na mape. Sídlo podľa Registra právnických osôb, zmluvy z CRZ podľa roku zverejnenia. Metodika
Z účtovných závierok v Registri účtovných závierok. Sú to účtovné náklady a výnosy (vrátane odpisov a transferov), nie rozpočet ani to, koľko úrad v danom roku zaplatil. Chýbajúci rok znamená, že závierku nemáme, nie nulu.
V roku 2025 mal náklady 409 tis. € (rok predtým 376 tis. €), z toho osobné náklady 261 tis. € a transfery iným subjektom 5 150 €. Majetok v účtovnej hodnote 1,2 mil. €, z toho pozemky 161 tis. € a stavby 390 tis. €.
| Rok | Náklady | Výnosy | Výsledok | Majetok | Pozemky | Stavby | Záväzky |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 409 tis. € | 412 tis. € | 2 884 € | 1,2 mil. € | 161 tis. € | 390 tis. € | 161 tis. € |
| 2024 | 376 tis. € | 371 tis. € | -4 399 € | 957 tis. € | 161 tis. € | 407 tis. € | 55 tis. € |
| 2023 | 368 tis. € | 387 tis. € | 19 tis. € | 958 tis. € | 161 tis. € | 435 tis. € | 33 tis. € |
| 2022 | 331 tis. € | 358 tis. € | 27 tis. € | 964 tis. € | 160 tis. € | 462 tis. € | 28 tis. € |
| 2021 | 304 tis. € | 329 tis. € | 25 tis. € | 963 tis. € | 160 tis. € | 490 tis. € | 96 tis. € |
| 2020 | 308 tis. € | 315 tis. € | 6 877 € | 938 tis. € | 158 tis. € | 439 tis. € | 82 tis. € |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), stiahnuté 15. 10. 2026. Výkaz ziskov a strát a súvaha Úč ROPO SFOV; majetok, pozemky a stavby sú netto (po odpisoch) v účtovnej hodnote, nie trhovej cene. Zoznam konkrétnych nehnuteľností register neobsahuje.
Oznámenia o výsledku vo Vestníku verejného obstarávania, kde je tento subjekt obstarávateľom, rok 2026. Merané podiely, nie hodnotenie. Ako sa počíta
V roku 2026 vestník pri tomto obstarávateľovi neuvádza žiadne oznámenie o výsledku. Oznámenia máme za roky 2017, 2016, 2015.
Zdroj: Vestník verejného obstarávania, Úrad pre verejné obstarávanie (5. 6. 2014 až 28. 10. 2026). Nie sú tu zákazky, ktoré sa vo vestníku neuverejňujú (napr. s nízkou hodnotou), a jednotlivé čísla vestníka, ktoré katalóg otvorených dát nesprístupňuje.
Projekty financované z fondov EÚ a štátneho rozpočtu podľa monitorovacích systémov ITMS2014+ (obdobie 2014–2020) a ITMS21+ (2021–2027). Zazmluvnená suma je celková suma projektu podľa zmluvy o príspevku, nie to, čo už bolo vyplatené.
Prijímateľ v 4 projektoch so zazmluvnenou sumou spolu 674 tis. € (2 z obdobia 2014–2020, 2 z obdobia 2021–2027).
| Projekt | Obdobie | Stav | Zazmluvnená suma |
|---|---|---|---|
| Oprava mosta cez potok Krupinica 401301B487 · Program Slovensko - SK - EFRR/KF/FST/ESF+ · zmluva účinná od 12. 6. 2025 | 2021–2027 | Zmluva uzavretá | 235 276,21 € |
| Vodozádržné opatrenia v obci Veľké Turovce 401202FLV5 · Program Slovensko - SK - EFRR/KF/FST/ESF+ · zmluva účinná od 23. 12. 2024 | 2021–2027 | Projekt riadne ukončený (K) | 208 386,97 € |
| Zberný dvor - Veľké Turovce 310011Q104 · zmluva účinná od 10. 8. 2019 | 2014–2020 | Projekt riadne ukončený (K) | 200 024,36 € |
| Nákup komunálnej techniky 309070FWP5 · zmluva účinná od 20. 5. 2025 | 2014–2020 | Projekt riadne ukončený (K) | 30 369,93 € |
Zdroj: ITMS2014+ Open Data (licencia CC0) a ITMS21+ OpenData (licencia CC BY), Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, posledná zmena v zdroji 30. 10. 2026. Suma dokladu je celková suma faktúry, nie len časť hradená z eurofondov. Podrobnosti na portáli Faktúra za eurofondy (Transparency International Slovensko): 2021–2027 prijímateľ · 2014–2020 prijímateľ · 2021–2027 dodávateľ · 2014–2020 dodávateľ
Parcely z katastrálnej mapy ÚGKK SR (bez vlastníkov) a zmluvy z CRZ, ktoré ich predávajú, prenajímajú alebo zaťažujú. Zmluvy o pozemkoch, kde je obec stranou, sú v karte Pozemky a nehnuteľnosti v zmluvách.
Zdroj: katastrálna mapa ÚGKK SR (INSPIRE, CC BY 4.0). Vlastníkov parciel z katastra hromadne nepreberáme. Ako to spracúvame
Zo súvahy v účtovnej závierke, ktorú úrad podal do Registra účtovných závierok. Sú to účtovné hodnoty (obstarávacia cena po odpisoch a opravných položkách), nie trhové ceny. Chýbajúci rok znamená, že súvahu nemáme, nie nulu.
Podľa súvahy za rok 2025 (stav k 31. 12. 2025) mal úrad dlhodobý hmotný majetok v hodnote 887 tis. €, z toho pozemky 161 tis. €, stavby 390 tis. €, nedokončené investície 251 tis. €. Záväzky spolu 161 tis. €. V roku 2019 bol dlhodobý hmotný majetok 509 tis. €.
| Rok | Dlhodobý hmotný majetok | Pozemky | Stavby | Nedokončené investície | Dlhodobý finančný majetok | Neobežný majetok spolu | Záväzky | z toho úvery a výpomoci | Výkaz |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 887 tis. € | 161 tis. € | 390 tis. € | 251 tis. € | 155 tis. € | 1,1 mil. € | 161 tis. € | 0 € | súvaha |
| 2024 | 673 tis. € | 161 tis. € | 407 tis. € | 51 tis. € | 155 tis. € | 844 tis. € | 55 tis. € | 0 € | súvaha |
| 2023 | 712 tis. € | 161 tis. € | 435 tis. € | 51 tis. € | 155 tis. € | 866 tis. € | 33 tis. € | 0 € | súvaha |
| 2022 | 695 tis. € | 160 tis. € | 462 tis. € | 13 tis. € | 155 tis. € | 849 tis. € | 28 tis. € | 0 € | súvaha |
| 2021 | 720 tis. € | 160 tis. € | 490 tis. € | 12 tis. € | 155 tis. € | 874 tis. € | 96 tis. € | 63 tis. € | súvaha |
| 2020 | 733 tis. € | 158 tis. € | 439 tis. € | 90 tis. € | 155 tis. € | 887 tis. € | 82 tis. € | 63 tis. € | súvaha |
| 2019 | 509 tis. € | 159 tis. € | 317 tis. € | 12 tis. € | 155 tis. € | 664 tis. € | 29 tis. € | 0 € | súvaha 2020 (minulé obdobie) |
V Centrálnom registri zmlúv má úrad 2 zmluvy o pozemkoch a nehnuteľnostiach (predaj, nájom, vecné bremeno, zámena a iné). Parcely zo zmlúv sú v časti Pozemky a nehnuteľnosti v zmluvách a v katastri. Súvaha neobsahuje zoznam konkrétnych pozemkov a stavieb.
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), výkaz Súvaha za rok 2025, stiahnuté 15. 10. 2026. Súvaha Úč ROPO SFOV 1-01, hodnoty netto; „ostatný hmotný majetok“ v grafe je dopočet do súčtu (hnuteľné veci, dopravné prostriedky, umelecké diela, drobný majetok, preddavky). Rok označený „minulé obdobie“ je stĺpec predchádzajúceho roka v súvahe za nasledujúci rok. Zmluvy o pozemkoch spracované 5. 11. 2026. Ako počítame
Žiadosti o dotáciu z Fondu na podporu umenia: 2 žiadosti, z toho podporených 0 so sumou spolu 0 €.
| Rok | Projekt | Stav | Žiadané | Pridelené |
|---|---|---|---|---|
| 2017 | „Tu sme len chvíľku, ale v knihách žijú naše myšlienky dlhý čas.“ – Jan Neruda 17-513-02244 · 5.1.3 / Akvizícia knižníc | Nepodporená | 1 425,00 € | 0 € |
| 2016 | "Kniha je najkrajší dar, pretože vždy ostane s Tebou" (Anonym) 16-613-02813 · 6.1.3 / Akvizícia knižníc | Nepodporená | 1 425,00 € | 0 € |
Zdroj: Fond na podporu umenia, zoznam projektov (export za roky 2016 až dnes). Pridelená suma je rozhodnutie fondu, nie nutne vyplatená suma.
Štatutárny orgán, ako je zapísaný v Registri právnických osôb.
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0, cez Slovensko.Digital), stav k 25. 10. 2026. Ukazujeme meno, funkciu a dobu zápisu; adresu osoby nezobrazujeme. Klik na meno ukáže ďalšie funkcie toho istého mena na tej istej adrese v registri (ako spájame).
Plat starostu podľa zákona: 2 965 € až 4 744 € mesačne v hrubom (755 obyvateľov k 31. 12. 2025; skutočnú výšku určuje zastupiteľstvo). Ako sa počíta
Skutočné príjmy a výdavky podľa finančných výkazov, ktoré obec posiela ministerstvu financií (vrátane jej rozpočtových organizácií podľa zdroja). Bez finančných operácií, teda bez úverov, prevodov z fondov a zostatkov z minulých rokov.
| Rok | Príjmy | daňové | granty a transfery | Výdavky | bežné | kapitálové | Saldo | Prijaté úvery |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 355 tis. € | 308 tis. € | 32 tis. € | 378 tis. € | 320 tis. € | 58 tis. € | -23 tis. € | 0 € |
| 2022 | 385 tis. € | 295 tis. € | 76 tis. € | 299 tis. € | 296 tis. € | 2 360 € | 86 tis. € | 0 € |
| 2021 | 329 tis. € | 275 tis. € | 43 tis. € | 276 tis. € | 248 tis. € | 27 tis. € | 54 tis. € | 0 € |
| 2020 | 456 tis. € | 257 tis. € | 185 tis. € | 539 tis. € | 278 tis. € | 260 tis. € | -82 tis. € | 63 tis. € |
| 2019 | 297 tis. € | 266 tis. € | 18 tis. € | 287 tis. € | 272 tis. € | 15 tis. € | 9 811 € | 0 € |
| 2018 | 285 tis. € | 241 tis. € | 29 tis. € | 310 tis. € | 296 tis. € | 14 tis. € | -26 tis. € | 0 € |
Zdroj: Výsledky hospodárenia obcí a miest SR, Ministerstvo financií SR a DataCentrum (otvorené dáta, licencia CC BY 4.0), skutočnosť k 31. 12. Saldo je prebytok alebo schodok po vylúčení finančných operácií. Prijaté úvery sú finančná operácia, v príjmoch nie sú. Eurofondy sú v grantoch a transferoch; projekty obce sú v karte Eurofondy.
Zdroje: Register právnických osôb, výsledky volieb a počet obyvateľov (Štatistický úrad SR), rozpočet a skutočnosť (rozpocet.sk, MF SR), súvaha (Register účtovných závierok, účtovné hodnoty), Centrálny register zmlúv a otvorené dáta samospráv (faktúry, objednávky, zmluvy mimo CRZ), ITMS, register štátnej pomoci, zoznamy dlžníkov, NKÚ. Bez hodnotenia; podrobnosti a dátumy v kartách nižšie.
Subjekty, v ktorých štatutárnom orgáne sedí alebo sedel niekto z tohto subjektu, podľa Registra právnických osôb. Ľudí spájame podľa mena a adresy, adresu nezobrazujeme; dvaja ľudia s rovnakým menom na jednej adrese môžu splynúť.
Zverejnené súdne rozhodnutia, v ktorých texte je IČO subjektu, a rola, v akej je v rozhodnutí uvedený (určená z textu okolo IČO). Byť stranou sporu neznamená porušenie zákona: v rozhodnutí môže ísť o vymáhanie pohľadávky, spor, ktorý subjekt vyhral, alebo konanie, ktoré ešte nie je právoplatne skončené. Údaje preberáme tak, ako sú, a nehodnotíme ich.
Vyhľadávanie MS SR nájde 0 rozhodnutí s IČO zapísaným bez medzier; pri každom zápise (bez medzier aj „00 307 653“) preberáme najviac 50 najnovších, overených máme 1. V 1 je IČO len uvedené v texte bez určenej roly (napr. dodávateľ, poškodený v trestnej veci). Úplný zoznam ponúka vyhľadávanie rozhodnutí na justice.gov.sk (zadajte IČO).
Zdroj: Ministerstvo spravodlivosti SR, súdne rozhodnutia (justice.gov.sk), licencia CC BY-SA 4.0, vyhľadané 1. 11. 2026, index rozhodnutí k 5. 11. 2026; Generálna prokuratúra SR, zoznam odsúdených právnických osôb, CC0, stiahnuté 30. 10. 2026. Fyzické osoby sú v rozhodnutiach anonymizované; mená ani texty rozhodnutí neukladáme. Rola je určená strojovo z textu a môže byť nepresná, rozhoduje znenie rozhodnutia.
Zmluvy tohto úradu za rok 2026 spojené cez IČO dodávateľa s Registrom partnerov verejného sektora. Nehodnotí, len meria.
Máme text 4 zmlúv tohto subjektu. Slovo zadané do filtra hľadáme aj v ich obsahu, alebo hľadajte len v textoch.
4 zmluvy v Centrálnom registri zmlúv, ktoré podľa predmetu alebo textu zmluvy predávajú, prenajímajú alebo zaťažujú pozemok či stavbu. Typ, katastrálne územie a čísla parciel sme vyčítali z textu zmluvy, preto nemusia byť úplné. Parcely sú nakreslené podľa dnešnej katastrálnej mapy: odvtedy mohli byť rozdelené alebo zlúčené.
| Podpísaná | Typ | Druhá strana | Pozemky podľa zmluvy | Suma zmluvy |
|---|---|---|---|---|
| 14. 4. 2026 | Predaj alebo prevod | Slovenský pozemkový fond | Zmluva o prevode vlastníctva č. 00252/2026-PKZP-K40039/26.00 - Obec Veľké Turovce, k. ú. Dolné Turovce, okres Levice k. ú. Dolné Turovce | 4 001,11 € |
| 16. 3. 2020 | Predaj alebo prevod | Slovenský pozemkový fond | Protokol o odovzdaní pozemkov pod stavbami z majetku SR do vlastníctva obce Veľké Turovce v k.ú. Dolné Turovce | – |
| 16. 5. 2018 | Vecné bremeno | SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK, štátny podnik | Zmluva o zriadení vecného bremena - k.ú. Dolné Turovce, zriadenie vecného bremena za účelom vybudovania výustného objektu a zabezpečenie prá… | 24,00 € |
| 16. 5. 2018 | Vecné bremeno | SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK, štátny podnik | Zmluva o zániku vecného bremena - k.ú. Dolné Turovce, zánik vecného bremena - na pozemku sa nenachádza oprávnená stavba, LV č. 572 k. ú. : · LV 572 |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (Úrad vlády SR), spracované 5. 11. 2026; katastrálna mapa a hranice katastrálnych území: ÚGKK SR, služba INSPIRE Katastrálne parcely, licencia CC BY 4.0, stav k 5. 11. 2026. Vlastníka parcely kataster v otvorených dátach neuvádza; overíte ho na katastrálnom portáli podľa územia a čísla parcely. Ako to spracúvame
| – |