Obec (obecný úrad), mesto (mestský úrad)IČO 00313653Rezort Subjekty verejnej správyVznik 1. 7. 1973Oravce 53, 97633 Oravce
Zdroje:Centrálny register zmlúv exporty do 31. 10. 2026Register právnických osôb stav k 25. 10. 2026
Rok 2026. Len zmluvy so sumou nad 0 €, podľa dátumu zverejnenia v registri. Kliknutím na mesiac sa zoznam zmlúv obmedzí na tento mesiac.
Podľa súčtu hodnoty zmlúv s uvedenou sumou. Len dodávatelia s IČO.
Nehodnotia. Merajú podľa zverejneného postupu.
Obdobie zoznamu: júl 2026, podľa dátumu zverejnenia v registri. Čísla v prehľade vyššie sú za rok 2026. Zobraziť celý rok 2026
Tomuto výberu nezodpovedá žiadny záznam.
Zmena sa zverejní až po kontrole redaktorom. Bez odkazu na zdroj ju nemôžeme prijať.
Schválený rozpočet je rozpočet na začiatku roka, upravený zahŕňa zmeny rozpočtu počas roka a skutočnosť je to, čo obec naozaj prijala a vydala. Čerpanie je skutočnosť voči upravenému rozpočtu.
| Rok | Príjmy schválené | upravené | skutočnosť | Výdavky schválené | upravené | skutočnosť | čerpanie |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 k 30. 6. 2026 | 75 tis. € | 77 tis. € | 47 tis. € | 75 tis. € | 77 tis. € | 44 tis. € | 58 % |
| 2025 | 69 tis. € | 75 tis. € | 72 tis. € | 69 tis. € | 73 tis. € | 71 tis. € | 97 % |
| 2024 | 119 tis. € | 127 tis. € | 121 tis. € | 119 tis. € | 127 tis. € | 120 tis. € | 95 % |
| 2023 | 64 tis. € | 140 tis. € | 137 tis. € | 64 tis. € | 140 tis. € | 136 tis. € | 97 % |
| 2022 | 62 tis. € | 112 tis. € | 112 tis. € | 62 tis. € | 112 tis. € | 109 tis. € | 97 % |
| 2021 | 52 tis. € | 91 tis. € | 91 tis. € | 52 tis. € | 91 tis. € | 91 tis. € | 100 % |
| 2020 | 81 tis. € | 81 tis. € | 97 tis. € | 81 tis. € | 81 tis. € | 95 tis. € | 117 % |
| 2019 | 48 tis. € | 382 tis. € | 415 tis. € | 48 tis. € | 382 tis. € | 381 tis. € | 100 % |
| 2018 | 55 tis. € | 77 tis. € | 77 tis. € | 55 tis. € | 77 tis. € | 77 tis. € | 100 % |
| 2017 | 50 tis. € | 52 tis. € | 52 tis. € | 50 tis. € | 52 tis. € | 48 tis. € | 93 % |
| 2016 | 52 tis. € | 72 tis. € | 73 tis. € | 52 tis. € | 72 tis. € | 72 tis. € | 100 % |
| 2015 | 35 tis. € | 65 tis. € | 64 tis. € | 35 tis. € | 65 tis. € | 58 tis. € | 89 % |
Zdroj: rozpocet.sk, Ministerstvo financií SR (rozpočty a finančné výkazy samospráv). Príjmy a výdavky vrátane finančných operácií (napr. úvery, prevody z peňažných fondov a ich splácanie), preto sa čísla líšia od prehľadu príjmov a výdavkov bez finančných operácií. Rozpočet samotnej samosprávy, ako ho portál uvádza pri obci. Rok 2026 je priebežný stav k 30. 6. 2026. Portál nemá zdokumentované otvorené API; údaje preberáme z rovnakých adries, z ktorých ich načítava jeho stránka.
1 organizácia, pri ktorých Register právnických osôb uvádza túto samosprávu ako zriaďovateľa, zakladateľa, spoločníka alebo akcionára. Pri každej je súčet jej vlastných zmlúv v Centrálnom registri zmlúv (všetky roky, len zmluvy so sumou), osobitne ako objednávateľ a ako dodávateľ.
Samospráva je v registri zapísaná ako zakladateľ alebo zriaďovateľ.
| Organizácia | Zmluvy ako objednávateľ | Zmluvy ako dodávateľ |
|---|---|---|
| Banskobystrické regionálne združenie obcí IČO 52679705 | 0 € 1 zmluva | 0 € 1 zmluva |
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0), stav k 25. 10. 2026; zmluvy z Centrálneho registra zmlúv. Spájame podľa IČO zriaďovateľa alebo spoločníka, ako ho uvádza register. Organizácie, pri ktorých register zriaďovateľa neuvádza, tu chýbajú. Zmluvy medzi samosprávou a jej organizáciou sú v súčtoch oboch strán.
Zo súvahy v účtovnej závierke, ktorú úrad podal do Registra účtovných závierok. Sú to účtovné hodnoty (obstarávacia cena po odpisoch a opravných položkách), nie trhové ceny. Chýbajúci rok znamená, že súvahu nemáme, nie nulu.
Podľa súvahy za rok 2025 (stav k 31. 12. 2025) mal úrad dlhodobý hmotný majetok v hodnote 381 tis. €, z toho pozemky 31 tis. €, stavby 350 tis. €. Záväzky spolu 61 tis. €, z toho bankové úvery a výpomoci 31 tis. €. V roku 2019 bol dlhodobý hmotný majetok 286 tis. €.
| Rok | Dlhodobý hmotný majetok | Pozemky | Stavby | Nedokončené investície | Dlhodobý finančný majetok | Neobežný majetok spolu | Záväzky | z toho úvery a výpomoci | Výkaz |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 381 tis. € | 31 tis. € | 350 tis. € | 0 € | 36 tis. € | 416 tis. € | 61 tis. € | 31 tis. € | súvaha |
| 2024 | 392 tis. € | 31 tis. € | 361 tis. € | 0 € | 36 tis. € | 427 tis. € | 55 tis. € | 31 tis. € | súvaha |
| 2023 | 403 tis. € | 31 tis. € | 372 tis. € | 0 € | 36 tis. € | 438 tis. € | 106 tis. € | 81 tis. € | súvaha |
| 2022 | 350 tis. € | 31 tis. € | 319 tis. € | 0 € | 29 tis. € | 380 tis. € | 57 tis. € | 21 tis. € | súvaha |
| 2021 | 347 tis. € | 31 tis. € | 316 tis. € | 0 € | 29 tis. € | 377 tis. € | 82 tis. € | 56 tis. € | súvaha |
| 2020 | 355 tis. € | 31 tis. € | 324 tis. € |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), výkaz Súvaha za rok 2025, stiahnuté 15. 10. 2026. Súvaha Úč ROPO SFOV 1-01, hodnoty netto; „ostatný hmotný majetok“ v grafe je dopočet do súčtu (hnuteľné veci, dopravné prostriedky, umelecké diela, drobný majetok, preddavky). Rok označený „minulé obdobie“ je stĺpec predchádzajúceho roka v súvahe za nasledujúci rok. Ako počítame
Z účtovných závierok v Registri účtovných závierok. Sú to účtovné náklady a výnosy (vrátane odpisov a transferov), nie rozpočet ani to, koľko úrad v danom roku zaplatil. Chýbajúci rok znamená, že závierku nemáme, nie nulu.
V roku 2025 mal náklady 89 tis. € (rok predtým 81 tis. €), z toho osobné náklady 44 tis. €. Majetok v účtovnej hodnote 420 tis. €, z toho pozemky 31 tis. € a stavby 350 tis. €.
| Rok | Náklady | Výnosy | Výsledok | Majetok | Pozemky | Stavby | Záväzky |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 89 tis. € | 83 tis. € | -5 954 € | 420 tis. € | 31 tis. € | 350 tis. € | 61 tis. € |
| 2024 | 81 tis. € | 78 tis. € | -3 595 € | 429 tis. € | 31 tis. € | 361 tis. € | 55 tis. € |
| 2023 | 73 tis. € | 86 tis. € | 13 tis. € | 439 tis. € | 31 tis. € | 372 tis. € | 106 tis. € |
| 2022 | 82 tis. € | 107 tis. € | 24 tis. € | 383 tis. € | 31 tis. € | 319 tis. € | 57 tis. € |
| 2021 | 63 tis. € | 61 tis. € | -1 311 € | 390 tis. € | 31 tis. € | 316 tis. € | 82 tis. € |
| 2020 | 67 tis. € | 74 tis. € | 7 184 € | 430 tis. € | 31 tis. € | 324 tis. € | 117 tis. € |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), stiahnuté 15. 10. 2026. Výkaz ziskov a strát a súvaha Úč ROPO SFOV; majetok, pozemky a stavby sú netto (po odpisoch) v účtovnej hodnote, nie trhovej cene. Zoznam konkrétnych nehnuteľností register neobsahuje.
Projekty financované z fondov EÚ a štátneho rozpočtu podľa monitorovacích systémov ITMS2014+ (obdobie 2014–2020) a ITMS21+ (2021–2027). Zazmluvnená suma je celková suma projektu podľa zmluvy o príspevku, nie to, čo už bolo vyplatené.
Prijímateľ v 1 projekte so zazmluvnenou sumou spolu 50 tis. €.
| Projekt | Obdobie | Stav | Zazmluvnená suma |
|---|---|---|---|
| Multifunkčné ihrisko 25 x 15 m v obci Oravce 309070AZP5 · zmluva účinná od 30. 9. 2022 | 2014–2020 | Projekt riadne ukončený (K) | 50 000,00 € |
Zdroj: ITMS2014+ Open Data (licencia CC0) a ITMS21+ OpenData (licencia CC BY), Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, posledná zmena v zdroji 30. 10. 2026. Suma dokladu je celková suma faktúry, nie len časť hradená z eurofondov. Podrobnosti na portáli Faktúra za eurofondy (Transparency International Slovensko): 2021–2027 prijímateľ · 2014–2020 prijímateľ · 2021–2027 dodávateľ · 2014–2020 dodávateľ
Parcely z katastrálnej mapy ÚGKK SR (bez vlastníkov) a zmluvy z CRZ, ktoré ich predávajú, prenajímajú alebo zaťažujú.
Zdroj: katastrálna mapa ÚGKK SR (INSPIRE, CC BY 4.0). Vlastníkov parciel z katastra hromadne nepreberáme. Ako to spracúvame
| 0 € |
| 29 tis. € |
| 385 tis. € |
| 117 tis. € |
| 58 tis. € |
| súvaha |
| 2019 | 286 tis. € | 31 tis. € | 252 tis. € | 2 918 € | 29 tis. € | 315 tis. € | 44 tis. € | 27 tis. € | súvaha 2020 (minulé obdobie) |
Kontrolné akcie Najvyššieho kontrolného úradu SR, v ktorých bol tento subjekt kontrolovaný (1 kontrola od roku 2015). Zistenia sú v správach a protokoloch NKÚ; kontrola sama osebe neznamená porušenie.
| Kontrola | Kontrolované obdobie | Priebeh | Dokumenty |
|---|---|---|---|
| Evidencia a nakladanie s pozemkami obcí KA-074/2015/1070 · Preveriť evidenciu a nakladanie s pozemkami so zameraním na dodržiavanie všeobecne záväzných právny… | 2012 - 2014 | Ukončená 14. 6. 2015 – 30. 7. 2015 | protokol 30. 7. 2015 správa 6. 10. 2015 |
Zdroj: otvorené dáta Najvyššieho kontrolného úradu SR (zoznam kontrol a výsledkov kontrol, štvrťročná snímka). Dokumenty sú na webe NKÚ.
Štatutárny orgán, ako je zapísaný v Registri právnických osôb.
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0, cez Slovensko.Digital), stav k 25. 10. 2026. Ukazujeme meno, funkciu a dobu zápisu; adresu osoby nezobrazujeme. Klik na meno ukáže ďalšie funkcie toho istého mena na tej istej adrese v registri (ako spájame).
Subjekty, v ktorých štatutárnom orgáne sedí alebo sedel niekto z tohto subjektu, podľa Registra právnických osôb. Ľudí spájame podľa mena a adresy, adresu nezobrazujeme; dvaja ľudia s rovnakým menom na jednej adrese môžu splynúť.
V Registri právnických osôb sme nenašli nikoho, kto by bol v štatutárnom orgáne tohto aj iného subjektu (alebo ide o osoby vo viac ako 30 subjektoch, tie do prepojení nezapočítavame).
Plat starostu podľa zákona: 2 673 € až 4 277 € mesačne v hrubom (181 obyvateľov k 31. 12. 2025; skutočnú výšku určuje zastupiteľstvo). Ako sa počíta
Skutočné príjmy a výdavky podľa finančných výkazov, ktoré obec posiela ministerstvu financií (vrátane jej rozpočtových organizácií podľa zdroja). Bez finančných operácií, teda bez úverov, prevodov z fondov a zostatkov z minulých rokov.
| Rok | Príjmy | daňové | granty a transfery | Výdavky | bežné | kapitálové | Saldo | Prijaté úvery |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 72 tis. € | 64 tis. € | 5 318 € | 135 tis. € | 71 tis. € | 64 tis. € | -63 tis. € | 64 tis. € |
| 2022 | 100 tis. € | 62 tis. € | 37 tis. € | 74 tis. € | 63 tis. € | 11 tis. € | 26 tis. € | 0 € |
| 2021 | 61 tis. € | 56 tis. € | 4 048 € | 88 tis. € | 51 tis. € | 37 tis. € | -27 tis. € | 1 893 € |
| 2020 | 69 tis. € | 54 tis. € | 14 tis. € | 94 tis. € | 52 tis. € | 42 tis. € | -25 tis. € | 28 tis. € |
| 2019 | 243 tis. € | 53 tis. € | 188 tis. € | 235 tis. € | 51 tis. € | 184 tis. € | 8 171 € | 171 tis. € |
| 2018 | 74 tis. € | 48 tis. € | 23 tis. € | 77 tis. € | 51 tis. € | 26 tis. € | -3 262 € | 0 € |
Zdroj: Výsledky hospodárenia obcí a miest SR, Ministerstvo financií SR a DataCentrum (otvorené dáta, licencia CC BY 4.0), skutočnosť k 31. 12. Saldo je prebytok alebo schodok po vylúčení finančných operácií. Prijaté úvery sú finančná operácia, v príjmoch nie sú. Eurofondy sú v grantoch a transferoch; projekty obce sú v karte Eurofondy. Splátky istiny úverov v roku 2023: 1 360,22 €.
Zdroje: Register právnických osôb, výsledky volieb a počet obyvateľov (Štatistický úrad SR), rozpočet a skutočnosť (rozpocet.sk, MF SR), súvaha (Register účtovných závierok, účtovné hodnoty), Centrálny register zmlúv a otvorené dáta samospráv (faktúry, objednávky, zmluvy mimo CRZ), ITMS, register štátnej pomoci, zoznamy dlžníkov, NKÚ. Bez hodnotenia; podrobnosti a dátumy v kartách nižšie.
Zmluvy tohto úradu za rok 2026 spojené cez IČO dodávateľa s Registrom partnerov verejného sektora. Nehodnotí, len meria.