Spoločnosť s ručením obmedzenýmIČO 45354766Vznik 29. 1. 2010Bottova 2A, 81109 Bratislava - mestská časť Staré mesto
V zmluvách vystupuje pod názvom „Solargis s.r.o.“.
Zdroje:Centrálny register zmlúv exporty do 31. 10. 2026Register právnických osôb stav k 25. 10. 2026
Rok 2026. Len zmluvy so sumou nad 0 €, podľa dátumu zverejnenia v registri. Kliknutím na mesiac sa zoznam zmlúv obmedzí na tento mesiac.
Súčet zmlúv s uvedenou sumou podľa objednávateľa. Len objednávatelia s IČO.
Nehodnotia. Merajú podľa zverejneného postupu.
| Zverejnené ↓ | Predmet | Objednávateľ | Suma ↕ | Stav údaja | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 10. 4. 2026 | Zmluva o budúcej zmluve o využití výsledkov riešenia projektu č. 0201/0020/26 | Slovenská technická univerzita v Bratislave | 0 € | Suma 0 € | Detail · Register |
Zmena sa zverejní až po kontrole redaktorom. Bez odkazu na zdroj ju nemôžeme prijať.
Projekty financované z fondov EÚ a štátneho rozpočtu podľa monitorovacích systémov ITMS2014+ (obdobie 2014–2020) a ITMS21+ (2021–2027). Zazmluvnená suma je celková suma projektu podľa zmluvy o príspevku, nie to, čo už bolo vyplatené.
Prijímateľ v 2 projektoch so zazmluvnenou sumou spolu 2,1 mil. €.
| Projekt | Obdobie | Stav | Zazmluvnená suma |
|---|---|---|---|
| Solargis Next Platform: Meteorologické údaje a softvér pre efektívne transakcie v slnečnej energetike 313041BDX4 · zmluva účinná od 7. 12. 2021 | 2014–2020 | Projekt riadne ukončený (K) | 1 985 150,00 € |
| Solargis Next Platform: Meteorologické údaje a softvér pre efektívne transakcie v slnečnej energetike 313041AVI7 · zmluva účinná od 9. 6. 2021 | 2014–2020 | Projekt mimoriadne ukončený - neprispel k cieľom OP (K) | 71 428,57 € |
Zdroj: ITMS2014+ Open Data (licencia CC0) a ITMS21+ OpenData (licencia CC BY), Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, posledná zmena v zdroji 30. 10. 2026. Suma dokladu je celková suma faktúry, nie len časť hradená z eurofondov. Podrobnosti na portáli Faktúra za eurofondy (Transparency International Slovensko): 2021–2027 prijímateľ · 2014–2020 prijímateľ · 2021–2027 dodávateľ · 2014–2020 dodávateľ
Z účtovných závierok v Registri účtovných závierok. Sú to údaje, ktoré firma sama podala; neoverujeme ich a nehodnotíme. Chýbajúci rok znamená, že závierka v registri nie je alebo sme ju ešte nestiahli, nie nulu.
Podľa závierky za rok 2025 mala firma tržby 11,0 mil. € (o 2 % viac ako v roku 2024) a stratu 105 tis. € (rok predtým zisk 1,1 mil. €).
| Rok | Tržby | Zisk / strata | Majetok | Vlastné imanie | Záväzky | Výkaz |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,0 mil. € | -105 tis. € | 11,4 mil. € | 4,8 mil. € | 2,2 mil. € | Úč POD |
| 2024 | 10,8 mil. € | 1,1 mil. € | 12,2 mil. € | 4,9 mil. € | 2,9 mil. € | Úč POD |
| 2023 | 9,7 mil. € | 892 tis. € | 11,6 mil. € | 4,0 mil. € | 3,6 mil. € | Úč POD |
| 2022 | 7,9 mil. € | 1,2 mil. € | 9,8 mil. € | 3,4 mil. € | 1,9 mil. € | Úč POD |
| 2021 | 6,5 mil. € | 1,7 mil. € | 8,0 mil. € | 2,7 mil. € | 693 tis. € | Úč POD |
| 2020 | 422 tis. € | 104 tis. € | 4,7 mil. € | 1,5 mil. € | 472 tis. € | Úč POD |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), stiahnuté 14. 10. 2026. Tržby sú súčet tržieb za tovar, vlastné výrobky a služby; majetok je netto hodnota „spolu majetok“ zo súvahy. Ako počítame
Granty a zákazky, ktoré Európska komisia a jej výkonné agentúry zadávajú priamo, bez slovenských riadiacich orgánov (výskum, Erasmus+, LIFE, CEF, služby pre Komisiu a pod.). Nejde o eurofondy cez ITMS (tie sú v karte Eurofondy) a sumy sa s nimi nesčítavajú.
Podľa systému finančnej transparentnosti Komisie (FTS) je subjekt príjemcom v 2 záväzkoch z rokov 2015–2020 so sumou pripadajúcou naň spolu 809 tis. €.
| Rok | Program | Záväzky | Suma |
|---|---|---|---|
| 2020 | Horizon 2020 | 1 | 698 993,79 € |
| 2015 | Horizon 2020 | 1 | 110 357,94 € |
| Predmet | Rok | Suma pre subjekt |
|---|---|---|
| 953016 - SERENDI-PV - SMOOTH, RELIABLE AND DISPATCHABLE INTEGRATION OF PV IN EU GRIDS Horizon 2020 · Action Grant · INEA - Innovation and Networks Executive Agency · celý záväzok 9,8 mil. € | 2020 | 698 993,79 € |
| 654984 - PREFLEXMS - PREDICTABLE FLEXIBLE MOLTEN SALTS SOLAR POWER PLANT Horizon 2020 · Action Grant · INEA - Innovation and Networks Executive Agency · celý záväzok 10,4 mil. € | 2015 | 110 357,94 € |
Účasť v 2 projektoch Horizontu 2020 s príspevkom EÚ pre subjekt spolu 851 tis. €. Tieto granty sú zahrnuté aj v záväzkoch FTS vyššie (podľa roku záväzku), preto sa obe sumy nesčítavajú.
| Projekt | Rola | Trvanie | Príspevok EÚ |
|---|---|---|---|
| SERENDI-PV – Smooth, REliable aNd Dispatchable Integration of PV in EU Grids Horizont 2020 · projekt 953016 · IA | účastník | 1. 10. 2020 – 30. 9. 2024 | 698 993,75 € |
| PreFlexMS – Predictable Flexible Molten Salts Solar Power Plant Horizont 2020 · projekt 654984 · IA | účastník | 1. 6. 2015 – 31. 5. 2018 | 152 162,50 € |
Zdroj: Financial Transparency System Európskej komisie (GR pre rozpočet), ročné súbory 2007–2025, stiahnuté 15. 10. 2026, a CORDIS (projekty Horizontu 2020 a Horizontu Európa, stav k 8. 10. 2026), © Európska únia, licencia CC BY 4.0. Rok vo FTS je rok, keď Komisia sumu zaviazala v rozpočte, nie rok platby; suma pre subjekt je zazmluvnená (pri konzorciách často odhadnutá) časť záväzku, nie vyplatená suma. K IČO priraďujeme podľa IČ DPH zo zdroja a zoznamu platiteľov DPH a registrovaných na daň z príjmov Finančnej správy SR (v zdrojoch ako „SOLARGIS SRO“, „GEOMODEL SOLAR SRO“).
Pomoc podnikom od ministerstiev, fondov, krajov a miest (dotácie, príspevky, záruky, úľavy), ako ju poskytovatelia nahlásili do Centrálneho registra poskytnutej pomoci. Časť tejto pomoci býva financovaná z eurofondov a môže byť aj v časti Eurofondy, preto tieto dve sumy nesčítavajte.
Spolu 4 poskytnutia za 2,9 mil. €: pomoc počas pandémie COVID-19 1,4 mil. € (1×), štátna pomoc 1,4 mil. € (1×), minimálna pomoc (de minimis) 147 tis. € (2×).
| Dátum | Poskytovateľ | Druh a forma | Suma |
|---|---|---|---|
| 14. 10. 2022 | Ministerstvo financií SR | pomoc počas pandémie COVID-19 Nepriama - poskytnutie štátnej záruky alebo bankovej záruky · SA.103049 (2022/N) | 1 400 000,00 € |
| 7. 12. 2021 | Ministerstvo dopravy a výstavby SR | štátna pomoc nenávratný finančný príspevok · pomoc na projekty, ktorým bola udelená známka excelentnosti za kvalitu (čl. 25a GBER) · SA.64583 | 1 389 605,00 € |
| 9. 10. 2023 | Ministerstvo dopravy SR | minimálna pomoc (de minimis) Priama - úhrada úrokov alebo časti úrokov z úveru poskytnutého podnikateľovi | 80 000,00 € |
| 9. 10. 2023 | Ministerstvo dopravy SR | minimálna pomoc (de minimis) Nepriama - poskytnutie štátnej záruky alebo bankovej záruky | 66 844,44 € |
Zdroj: Centrálny register poskytnutej pomoci (IS SEMP), Protimonopolný úrad SR, stav k 30. 10. 2026. Register zverejňuje minimálnu pomoc len za posledné 3 roky a štátnu pomoc len jednotlivo nad zákonné prahy (zvyčajne 500 000 €); staršie a menšie poskytnutia tu preto nemusia byť. Suma je výška pomoci, ako ju uviedol poskytovateľ (pri zárukách a úveroch je to hrubý ekvivalent pomoci, nie celá suma úveru).
Štatutárny orgán, ako je zapísaný v Registri právnických osôb.
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0, cez Slovensko.Digital), stav k 25. 10. 2026. Ukazujeme meno, funkciu a dobu zápisu; adresu osoby nezobrazujeme. Klik na meno ukáže ďalšie funkcie toho istého mena na tej istej adrese v registri (ako spájame).
Stav firmy v zoznamoch, ktoré zverejňujú štátne inštitúcie a súdy, prepojený len cez IČO. Zoznamy sa menia každý týždeň a zápis v nich môže mať rôzne príčiny; údaje preberáme tak, ako sú, a nehodnotíme ich.
Nie sú tu: dlžníci Sociálnej poisťovne a daňoví dlžníci (zoznamy neuvádzajú IČO), exekúcie, platobné rozkazy a súdne rozhodnutia (nie sú dostupné ako otvorené dáta) a index daňovej spoľahlivosti. Odkiaľ údaje sú
Zdroje: Register právnických osôb, Register účtovných závierok, Finančná správa SR (DPH), VšZP, Obchodný vestník, ITMS, IS SEMP. Bez hodnotenia a skóre; podrobnosti a dátumy sú v kartách nižšie.
Kto je v registri zapísaný ako spoločník, zakladateľ alebo jediný akcionár. Základné imanie 5 000 € (zapísané od 29. 1. 2010).
| Spoločník alebo zakladateľ | Zápis | Vklad | Podiel na základnom imaní | Zapísané od |
|---|---|---|---|---|
| Cavour, a.s. IČO 56357575 | Spoločník | 2 500 € | 50 % | 2. 10. 2024 |
| Stratus a.s. IČO 56402481 | Spoločník | 2 500 € | 50 % | 2. 10. 2024 |
| Spoločník alebo zakladateľ | Zápis | Vklad | Zapísané |
|---|---|---|---|
| Mgr. Tomáš Cebecauer, PhD. | Spoločník | 2 500 € | 27. 1. 2024 – 1. 10. 2024 |
| RNDr. Marcel Šúri, PhD. | Spoločník | 2 500 € | 1. 10. 2021 – 1. 10. 2024 |
| Mgr. Tomáš Cebecauer, PhD. | Spoločník | – | 13. 9. 2022 – 26. 1. 2024 |
| Mgr. Tomáš Cebecauer, PhD. | Spoločník | – | 29. 1. 2010 – 12. 9. 2022 |
| RNDr. Marcel Šúri, CSc. | Spoločník | – | 24. 8. 2021 – 30. 9. 2021 |
| RNDr. Marcel Šúri, CSc. | Spoločník | – | 29. 1. 2010 – 23. 8. 2021 |
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0), týždenný export Slovensko.Digital, stav k 25. 10. 2026. Vklad register uvádza osobitne od spoločníka, priraďujeme ho podľa mena. Podiel na základnom imaní je vklad delený základným imaním; spoločenská zmluva môže hlasovacie práva či podiel na zisku určiť inak. Pri osobách ukazujeme len meno, adresu ani dátum narodenia nie.
Subjekty, v ktorých štatutárnom orgáne sedí alebo sedel niekto z tohto subjektu, podľa Registra právnických osôb. Ľudí spájame podľa mena a adresy, adresu nezobrazujeme; dvaja ľudia s rovnakým menom na jednej adrese môžu splynúť.
Koneční užívatelia výhod, ako ich firma zapísala v registri partnerov verejného sektora.
Zdroj: Register partnerov verejného sektora (Ministerstvo spravodlivosti SR), stav k 30. 10. 2026. Zobrazujeme len to, čo je zapísané v registri. Ľudí nespájame podľa mena ani príbuzenstva a dátum narodenia nezobrazujeme.
Kto firmu vlastní, a kto vlastní jej vlastníkov, až po fyzické osoby, úrady alebo zahraničné firmy.
V reťazci vlastníctva podľa RPO nie je žiadna fyzická osoba, porovnanie mien preto neuvádzame.
Strom vlastníctva na samostatnej stránke →
Zdroje: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0), stav k 25. 10. 2026; majetkové účasti štátu a dcérske spoločnosti štátnych firiem (Ministerstvo financií SR, CC BY 4.0) – použité len pri firmách, pri ktorých RPO nevedie žiadneho spoločníka; register partnerov verejného sektora, stav k 30. 10. 2026; zmluvy z Centrálneho registra zmlúv. Pri osobách len meno, adresu ani dátum narodenia nie.