Spoločnosť s ručením obmedzenýmIČO 31580637Rezort Ministerstvo hospodárstva SRVznik 18. 2. 1993J. Hollého 1180/13, 97201 Bojnice
V zmluvách vystupuje pod názvom „Globál, spol.s.r.o.“.
Zdroje:Centrálny register zmlúv exporty do 2. 11. 2026Register právnických osôb stav k 25. 10. 2026
Rok 2024. Len zmluvy so sumou nad 0 €, podľa dátumu zverejnenia v registri. Kliknutím na mesiac sa zoznam zmlúv obmedzí na tento mesiac.
Podľa súčtu hodnoty zmlúv s uvedenou sumou. Len dodávatelia s IČO.
Nehodnotia. Merajú podľa zverejneného postupu.
| Zverejnené ↓ | Predmet | Dodávateľ | Suma ↕ | Stav údaja | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 17. 7. 2024 | Kupna_zmluva_Global | Mesto Prievidza | 924,00 € | Suma uvedená | Detail · Register |
| 3. 1. 2024 | Zmluva o preplácaní poukážok | Slovenská inovačná a energetická agentúra | 0 € | Bez IČO dodávateľa | Detail · |
Zmena sa zverejní až po kontrole redaktorom. Bez odkazu na zdroj ju nemôžeme prijať.
Projekty financované z fondov EÚ a štátneho rozpočtu podľa monitorovacích systémov ITMS2014+ (obdobie 2014–2020) a ITMS21+ (2021–2027). Zazmluvnená suma je celková suma projektu podľa zmluvy o príspevku, nie to, čo už bolo vyplatené.
Zdroj: ITMS2014+ Open Data (licencia CC0) a ITMS21+ OpenData (licencia CC BY), Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, posledná zmena v zdroji 30. 10. 2026. Suma dokladu je celková suma faktúry, nie len časť hradená z eurofondov. Podrobnosti na portáli Faktúra za eurofondy (Transparency International Slovensko): 2021–2027 prijímateľ · 2014–2020 prijímateľ · 2021–2027 dodávateľ · 2014–2020 dodávateľ
Účtovné výkazy úradu z Registra účtovných závierok zatiaľ nemáme (postupne ich sťahujeme).
Zdroje: Register právnických osôb, finančné výkazy obcí (MF SR), Wikidata (ministri), výsledky volieb a počet obyvateľov (Štatistický úrad SR), Register účtovných závierok (účtovné náklady a výnosy, nie rozpočet), ITMS, NKÚ. Bez hodnotenia; podrobnosti v kartách nižšie.
Pomoc podnikom od ministerstiev, fondov, krajov a miest (dotácie, príspevky, záruky, úľavy), ako ju poskytovatelia nahlásili do Centrálneho registra poskytnutej pomoci. Časť tejto pomoci býva financovaná z eurofondov a môže byť aj v časti Eurofondy, preto tieto dve sumy nesčítavajte.
Spolu 9 poskytnutí za 186 tis. €: pomoc počas pandémie COVID-19 175 tis. € (2×), minimálna pomoc (de minimis) 11 tis. € (7×).
| Dátum | Poskytovateľ | Druh a forma | Suma |
|---|---|---|---|
| 11. 5. 2021 | Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR | pomoc počas pandémie COVID-19 Priama - dotácia, príspevok, grant · SA.56986 (2020/N) | 89 848,64 € |
| 9. 9. 2021 | Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR | pomoc počas pandémie COVID-19 Priama - dotácia, príspevok, grant · SA.56986 (2020/N) | 85 194,18 € |
| 26. 5. 2026 | Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR | minimálna pomoc (de minimis) Priama - dotácia, príspevok, grant | 10 652,19 € |
| 29. 1. 2026 | Ministerstvo hospodárstva SR | minimálna pomoc (de minimis) Nepriama - dotovaná služba | 23,49 € |
| 24. 6. 2025 | Ministerstvo hospodárstva SR | minimálna pomoc (de minimis) Nepriama - dotovaná služba | 21,23 € |
| 8. 9. 2025 | Ministerstvo hospodárstva SR | minimálna pomoc (de minimis) Nepriama - dotovaná služba | 20,67 € |
| 23. 4. 2026 | Ministerstvo hospodárstva SR | minimálna pomoc (de minimis) Nepriama - dotovaná služba | 19,48 € |
| 24. 3. 2026 | Ministerstvo hospodárstva SR | minimálna pomoc (de minimis) Nepriama - dotovaná služba | 11,90 € |
Zobrazujeme 8 najväčších. Najviac poskytli: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR 186 tis. €, Ministerstvo hospodárstva SR 107 €.
Zdroj: Centrálny register poskytnutej pomoci (IS SEMP), Protimonopolný úrad SR, stav k 30. 10. 2026. Register zverejňuje minimálnu pomoc len za posledné 3 roky a štátnu pomoc len jednotlivo nad zákonné prahy (zvyčajne 500 000 €); staršie a menšie poskytnutia tu preto nemusia byť. Suma je výška pomoci, ako ju uviedol poskytovateľ (pri zárukách a úveroch je to hrubý ekvivalent pomoci, nie celá suma úveru).
Štatutárny orgán, ako je zapísaný v Registri právnických osôb.
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0, cez Slovensko.Digital), stav k 25. 10. 2026. Ukazujeme meno, funkciu a dobu zápisu; adresu osoby nezobrazujeme. Klik na meno ukáže ďalšie funkcie toho istého mena na tej istej adrese v registri (ako spájame).
Z účtovných závierok v Registri účtovných závierok. Sú to údaje, ktoré firma sama podala; neoverujeme ich a nehodnotíme. Chýbajúci rok znamená, že závierka v registri nie je alebo sme ju ešte nestiahli, nie nulu.
Podľa závierky za rok 2025 mala firma tržby 2,7 mil. € (o 27 % viac ako v roku 2024) a zisk 298 tis. € (rok predtým zisk 124 tis. €).
| Rok | Tržby | Zisk / strata | Majetok | Vlastné imanie | Záväzky | Výkaz |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,7 mil. € | 298 tis. € | 1,8 mil. € | 1,5 mil. € | 295 tis. € | Úč POD |
| 2024 | 2,2 mil. € | 124 tis. € | 1,5 mil. € | 1,3 mil. € | 216 tis. € | Úč POD |
| 2023 | 2,8 mil. € | 329 tis. € | 1,7 mil. € | 1,3 mil. € | 380 tis. € | Úč POD |
| 2022 | 1,9 mil. € | 88 tis. € | 1,5 mil. € | 1,1 mil. € | 336 tis. € | Úč POD |
| 2021 | 2,5 mil. € | 110 tis. € | 1,5 mil. € | 1,2 mil. € | 325 tis. € | Úč POD |
| 2020 | 3,2 mil. € | 214 tis. € | 1,5 mil. € | 1,1 mil. € | 404 tis. € | Úč POD |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), stiahnuté 2. 11. 2026. Tržby sú súčet tržieb za tovar, vlastné výrobky a služby; majetok je netto hodnota „spolu majetok“ zo súvahy. Ako počítame
Máme text 1 zmlúv tohto subjektu. Slovo zadané do filtra hľadáme aj v ich obsahu, alebo hľadajte len v textoch.
Oznámenia o výsledku verejného obstarávania nad finančný limit EÚ, ktoré slovenskí obstarávatelia zverejnili v úradnom vestníku EÚ (Tenders Electronic Daily) pred obdobím, ktoré pokrýva náš prehľad z vestníka ÚVO (do 4. 6. 2014). Novšie zákazky sú v karte verejného obstarávania.
1 zadanie (časti zákaziek) v 1 oznámení z rokov 2008; 1 z nich sme k IČO priradili podľa zhody názvu.
| Zákazka | Obstarávateľ | Odoslané | Hodnota podľa TED |
|---|---|---|---|
| Oznámenie 22334-2008 TED 22334-2008 · časť 1-TTZ/2007 · služby · verejná súťaž · 1 ponuka | Ministerstvo obrany SR, Úrad správy nehnuteľného majetku | 23. 1. 2008 | 337 657,16 € |
Zdroj: TED – Tenders Electronic Daily, Úrad pre publikácie EÚ, ročné súbory „Contract award notices“ 2006–2014 na data.europa.eu, stiahnuté 16. 10. 2026, © Európska únia, opätovné použitie podľa rozhodnutia Komisie 2011/833/EÚ. Hodnota je v eurách tak, ako ju uvádza zdroj (pri starších oznámeniach prepočítaná zo slovenských korún); zdroj obsahuje aj chybne zadané hodnoty, preto ich nesčítavame – overte ich v oznámení. Zdroj neuvádza IČO víťaza a IČO obstarávateľa len od roku 2012: priraďujeme ho podľa jednoznačnej zhody názvu (aj predchádzajúceho) s Registrom právnických osôb. Víťazov – fyzické osoby neuvádzame.
Zmluvy tohto úradu za rok 2024 spojené cez IČO dodávateľa s Registrom partnerov verejného sektora. Nehodnotí, len meria.
Subjekty, v ktorých štatutárnom orgáne sedí alebo sedel niekto z tohto subjektu, podľa Registra právnických osôb. Ľudí spájame podľa mena a adresy, adresu nezobrazujeme; dvaja ľudia s rovnakým menom na jednej adrese môžu splynúť.
Kto je v registri zapísaný ako spoločník, zakladateľ alebo jediný akcionár. Základné imanie 6 660 € (zapísané od 17. 6. 2011).
| Spoločník alebo zakladateľ | Zápis | Vklad | Podiel na základnom imaní | Zapísané od |
|---|---|---|---|---|
| Oto Findor | Spoločník | 2 530 € | 37,99 % | 17. 5. 2022 |
| Vladimír Bartoš | Spoločník | 2 065 € | 31,01 % | 17. 1. 2023 |
| Ing. Beata Steranková | Spoločník | 2 065 € | 31,01 % | 17. 1. 2023 |
| Spoločník alebo zakladateľ | Zápis | Vklad | Zapísané |
|---|---|---|---|
| Vladimír Bartoš | Spoločník | – | 17. 6. 2011 – 16. 1. 2023 |
| Ing. Beata Steranková | Spoločník | – | 17. 6. 2011 – 16. 1. 2023 |
| Oto Findor | Spoločník | – | 23. 9. 2005 – 16. 5. 2022 |
| Ing. Ivan Veterník | Spoločník | 2 522,74 € | 24. 11. 2000 – 16. 6. 2011 |
| Vladimír Bartoš | Spoločník | 1 593,31 € | 24. 11. 2000 – 16. 6. 2011 |
| Oto Findor | Spoločník | – | 24. 11. 2000 – 22. 9. 2005 |
| Oto Findor | Spoločník | 100 000 SKK | 13. 7. 1999 – 23. 11. 2000 |
| Ing. Ivan Veterník | Spoločník | 100 000 SKK | 13. 7. 1999 – 23. 11. 2000 |
| Jozef Blaho | Spoločník | 36 000 SKK | 1. 6. 1998 – 12. 7. 1999 |
| Oto Findor | Spoločník | 36 000 SKK | 1. 6. 1998 – 12. 7. 1999 |
| Ján Lacko | Spoločník | 36 000 SKK | 1. 6. 1998 – 12. 7. 1999 |
| Jozef Šimurka | Spoločník | 36 000 SKK | 1. 6. 1998 – 12. 7. 1999 |
| Ing. Ivan Veterník | Spoločník | 36 000 SKK | 1. 6. 1998 – 12. 7. 1999 |
| Jozef Krpelan | Spoločník | 20 000 SKK | 3. 11. 1997 – 31. 5. 1998 |
| Vladimír Kutliš | Spoločník | 20 000 SKK | 3. 11. 1997 – 31. 5. 1998 |
| Ján Lacko | Spoločník | 20 000 SKK | 3. 11. 1997 – 31. 5. 1998 |
| Jaroslav Matejček | Spoločník | 20 000 SKK | 3. 11. 1997 – 31. 5. 1998 |
| Jozef Blaho | Spoločník | 20 000 SKK | 23. 3. 1995 – 31. 5. 1998 |
| Oto Findor | Spoločník | 20 000 SKK | 23. 3. 1995 – 31. 5. 1998 |
| Jozef Šimora | Spoločník | 20 000 SKK | 23. 3. 1995 – 31. 5. 1998 |
| Jozef Šimurka | Spoločník | 20 000 SKK | 23. 3. 1995 – 31. 5. 1998 |
| Ing. Ivan Veterník | Spoločník | 20 000 SKK | 23. 3. 1995 – 31. 5. 1998 |
| Jozef Krpelan | Spoločník | 20 000 SKK | 23. 3. 1995 – 2. 11. 1997 |
| Vladimír Kutliš | Spoločník | 20 000 SKK | 23. 3. 1995 – 2. 11. 1997 |
| Ján Lacko | Spoločník | 20 000 SKK | 23. 3. 1995 – 2. 11. 1997 |
| Jaroslav Matejček | Spoločník | 20 000 SKK | 23. 3. 1995 – 2. 11. 1997 |
| Jozef Blaho | Spoločník | 20 000 SKK | 18. 2. 1993 – 22. 3. 1995 |
| Oto Findor | Spoločník | 20 000 SKK | 18. 2. 1993 – 22. 3. 1995 |
| Drahomír Perniš | Spoločník | 20 000 SKK | 18. 2. 1993 – 22. 3. 1995 |
| Jozef Šimora | Spoločník | 20 000 SKK | 18. 2. 1993 – 22. 3. 1995 |
| Jozef Šimurka | Spoločník | 20 000 SKK | 18. 2. 1993 – 22. 3. 1995 |
| Ing. Ivan Veterník | Spoločník | 20 000 SKK | 18. 2. 1993 – 22. 3. 1995 |
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0), týždenný export Slovensko.Digital, stav k 25. 10. 2026. Vklad register uvádza osobitne od spoločníka, priraďujeme ho podľa mena. Podiel na základnom imaní je vklad delený základným imaním; spoločenská zmluva môže hlasovacie práva či podiel na zisku určiť inak. Pri osobách ukazujeme len meno, adresu ani dátum narodenia nie.
1 zmluva v Centrálnom registri zmlúv, ktoré podľa predmetu alebo textu zmluvy predávajú, prenajímajú alebo zaťažujú pozemok či stavbu. Typ, katastrálne územie a čísla parciel sme vyčítali z textu zmluvy, preto nemusia byť úplné. Parcely sú nakreslené podľa dnešnej katastrálnej mapy: odvtedy mohli byť rozdelené alebo zlúčené.
| Podpísaná | Typ | Druhá strana | Pozemky podľa zmluvy | Suma zmluvy |
|---|---|---|---|---|
| 21. 2. 2018 | Predaj alebo prevod | Slovenský pozemkový fond | Kúpna zmluva č. 03611/2016-PKZ-K40737/16.00 - Globál spol. s r.o., k.ú. Prievidza . | 10 744,80 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (Úrad vlády SR), spracované 3. 11. 2026; katastrálna mapa a hranice katastrálnych území: ÚGKK SR, služba INSPIRE Katastrálne parcely, licencia CC BY 4.0, stav k 3. 11. 2026. Vlastníka parcely kataster v otvorených dátach neuvádza; overíte ho na katastrálnom portáli podľa územia a čísla parcely. Ako to spracúvame