Rozpočtová organizáciaIČO 37812114Rezort Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republikyVznik 1. 9. 1958Zánik 31. 8. 2023Staškov 502, Staškov
V zmluvách vystupuje pod názvom „Základná škola“.
Zdroje:Centrálny register zmlúv exporty do 31. 10. 2026Register právnických osôb stav k 25. 10. 2026
Rok 2023. Len zmluvy so sumou nad 0 €, podľa dátumu zverejnenia v registri. Kliknutím na mesiac sa zoznam zmlúv obmedzí na tento mesiac.
Podľa súčtu hodnoty zmlúv s uvedenou sumou. Len dodávatelia s IČO.
Nehodnotia. Merajú podľa zverejneného postupu.
| Zverejnené ↓ | Predmet | Dodávateľ | Suma ↕ | Stav údaja | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 15. 8. 2023 | Zmluva č. 2023_KGR_POP3ZŠ_PKKE_189 o vzájomnej spolupráci pri implementácii projektových aktivít | Národný inštitút vzdelávania a mládeže | 0 € | Suma 0 € | Detail · Register |
Zmena sa zverejní až po kontrole redaktorom. Bez odkazu na zdroj ju nemôžeme prijať.
Z účtovných závierok v Registri účtovných závierok. Sú to účtovné náklady a výnosy (vrátane odpisov a transferov), nie rozpočet ani to, koľko úrad v danom roku zaplatil. Chýbajúci rok znamená, že závierku nemáme, nie nulu.
V roku 2023 mal náklady 802 tis. € (rok predtým 1,2 mil. €), z toho osobné náklady 599 tis. € a transfery iným subjektom 27 tis. €. Majetok v účtovnej hodnote 614 tis. €, z toho pozemky 332 € a stavby 494 tis. €.
| Rok | Náklady | Výnosy | Výsledok | Majetok | Pozemky | Stavby | Záväzky |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 802 tis. € | 801 tis. € | -989 € | 614 tis. € | 332 € | 494 tis. € | 617 tis. € |
| 2022 | 1,2 mil. € | 1,2 mil. € | -4 375 € | 673 tis. € | 332 € | 517 tis. € | 674 tis. € |
| 2021 | 1,1 mil. € | 1,1 mil. € | -2 386 € | 744 tis. € | 332 € | 550 tis. € | 740 tis. € |
| 2020 | 937 tis. € | 947 tis. € | 9 839 € | 773 tis. € | 332 € | 572 tis. € | 765 tis. € |
| 2019 | 909 tis. € | 911 tis. € | 2 519 € | 670 tis. € | 332 € | 591 tis. € | 666 tis. € |
| 2018 | 805 tis. € | 809 tis. € | 4 581 € | 632 tis. € | 332 € | 567 tis. € | 631 tis. € |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), stiahnuté 16. 10. 2026. Výkaz ziskov a strát a súvaha Úč ROPO SFOV; majetok, pozemky a stavby sú netto (po odpisoch) v účtovnej hodnote, nie trhovej cene. Zoznam konkrétnych nehnuteľností register neobsahuje.
Projekty financované z Plánu obnovy a odolnosti SR (Mechanizmus EÚ na podporu obnovy a odolnosti) podľa zmlúv, ktoré eviduje informačný systém ISPO. Nejde o eurofondy cez ITMS ani o priame granty Európskej komisie – sumy sa s nimi nesčítavajú.
Subjekt je prijímateľom v 2 projektoch so zazmluvnenou sumou z Plánu obnovy spolu 11 tis. €. Poskytnuté 0 €, zúčtované 0 € (údaje k 31. 8. 2026).
| Projekt | Zmluva | Zazmluvnené z POO | Poskytnuté |
|---|---|---|---|
| Spolu múdrejší 3 06R06-20-V04-100007304 · K6 Dostupnosť, rozvoj a kvalita inkluzívneho vzdelávania · stav neuvedený · Spolu múdrejší 3 | – | 7 000,00 € | – |
| bez výzvy - edukačné publikácie pre cudzie jazyky* 07R01-20-M01-01347 · K7 Vzdelávanie pre 21. storočie · stav neuvedený · Metodické usmernenie k prostriedkom mechanizmu na edukačnépublikácie pre cudzie jazyky | – | 3 848,00 € | – |
Zdroj: Plán obnovy a odolnosti – prijímatelia, Úrad podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku (ISPO), národný katalóg otvorených dát, licencia CC BY 4.0, aktualizované 1. 10. 2026, stiahnuté 16. 10. 2026. „Zazmluvnené“ je suma z Plánu obnovy podľa zmluvy, „poskytnuté“ a „zúčtované“ sú sumy, ktoré zdroj uvádza ako poskytnuté prijímateľovi a zúčtované. Pri spoločnom projekte viacerých prijímateľov zdroj uvádza jednu sumu za celý projekt.
Zdroje: Register právnických osôb, finančné výkazy obcí (MF SR), Wikidata (ministri), výsledky volieb a počet obyvateľov (Štatistický úrad SR), Register účtovných závierok (účtovné náklady a výnosy, nie rozpočet), ITMS, NKÚ. Bez hodnotenia; podrobnosti v kartách nižšie.
Štatutárny orgán, ako je zapísaný v Registri právnických osôb.
V registri teraz nie je platný žiadny zápis štatutárneho orgánu.
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0, cez Slovensko.Digital), stav k 25. 10. 2026. Ukazujeme meno, funkciu a dobu zápisu; adresu osoby nezobrazujeme. Klik na meno ukáže ďalšie funkcie toho istého mena na tej istej adrese v registri (ako spájame).
Kto je v registri zapísaný ako spoločník, zakladateľ alebo jediný akcionár.
| Spoločník alebo zakladateľ | Zápis | Vklad | Podiel na základnom imaní | Zapísané od |
|---|---|---|---|---|
| Obec Staškov IČO 00314293 | Zriaďovateľ | – | – | 1. 7. 1973 |
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0), týždenný export Slovensko.Digital, stav k 25. 10. 2026. Vklad register uvádza osobitne od spoločníka, priraďujeme ho podľa mena. Podiel na základnom imaní je vklad delený základným imaním; spoločenská zmluva môže hlasovacie práva či podiel na zisku určiť inak. Pri osobách ukazujeme len meno, adresu ani dátum narodenia nie.
Zmluvy tohto úradu za rok 2023 spojené cez IČO dodávateľa s Registrom partnerov verejného sektora. Nehodnotí, len meria.
Zo súvahy v účtovnej závierke, ktorú úrad podal do Registra účtovných závierok. Sú to účtovné hodnoty (obstarávacia cena po odpisoch a opravných položkách), nie trhové ceny. Chýbajúci rok znamená, že súvahu nemáme, nie nulu.
Podľa súvahy za rok 2023 (stav ku koncu obdobia 8/2023) mal úrad dlhodobý hmotný majetok v hodnote 542 tis. €, z toho pozemky 332 €, stavby 494 tis. €. Záväzky spolu 617 tis. €. V roku 2017 bol dlhodobý hmotný majetok 564 tis. €.
| Rok | Dlhodobý hmotný majetok | Pozemky | Stavby | Nedokončené investície | Dlhodobý finančný majetok | Neobežný majetok spolu | Záväzky | z toho úvery a výpomoci | Výkaz |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 542 tis. € | 332 € | 494 tis. € | – | – | 542 tis. € | 617 tis. € | – | súvaha |
| 2022 | 584 tis. € | 332 € | 517 tis. € | – | – | 584 tis. € | 674 tis. € | – | súvaha |
| 2021 | 635 tis. € | 332 € | 550 tis. € | – | – | 635 tis. € | 740 tis. € | – | súvaha |
| 2020 | 684 tis. € | 332 € | 572 tis. € | – | – | 684 tis. € | 765 tis. € | – | súvaha |
| 2019 | 601 tis. € | 332 € | 591 tis. € | – | – | 601 tis. € | 666 tis. € | – | súvaha |
| 2018 | 568 tis. € | 332 € | 567 tis. € | – | – | 568 tis. € |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), výkaz Súvaha za rok 2023, stiahnuté 16. 10. 2026. Súvaha Úč ROPO SFOV 1-01, hodnoty netto; „ostatný hmotný majetok“ v grafe je dopočet do súčtu (hnuteľné veci, dopravné prostriedky, umelecké diela, drobný majetok, preddavky). Rok označený „minulé obdobie“ je stĺpec predchádzajúceho roka v súvahe za nasledujúci rok. Ako počítame
| 631 tis. € |
| – |
| súvaha |
| 2017 | 564 tis. € | 332 € | 562 tis. € | – | – | 564 tis. € | 628 tis. € | 6 € | súvaha 2018 (minulé obdobie) |
Subjekty, v ktorých štatutárnom orgáne sedí alebo sedel niekto z tohto subjektu, podľa Registra právnických osôb. Ľudí spájame podľa mena a adresy, adresu nezobrazujeme; dvaja ľudia s rovnakým menom na jednej adrese môžu splynúť.