Rozpočtová organizáciaIČO 37831747Rezort Subjekty verejnej správyVznik 1. 1. 1991Železničná 26, Hrachovo
Zdroje:Centrálny register zmlúv exporty do 2. 11. 2026Register právnických osôb stav k 25. 10. 2026
Rok 2022. Len zmluvy so sumou nad 0 €, podľa dátumu zverejnenia v registri. Kliknutím na mesiac sa zoznam zmlúv obmedzí na tento mesiac.
Podľa súčtu hodnoty zmlúv s uvedenou sumou. Len dodávatelia s IČO.
Nehodnotia. Merajú podľa zverejneného postupu.
| Zverejnené ↓ | Predmet | Dodávateľ | Suma ↕ | Stav údaja | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 25. 11. 2022 | Zmluva o dodávke plynu | SPP, a.s. | 72 000,00 € | Suma uvedená | Detail · Register |
Zmena sa zverejní až po kontrole redaktorom. Bez odkazu na zdroj ju nemôžeme prijať.
Zdroje: Register právnických osôb, finančné výkazy obcí (MF SR), Wikidata (ministri), výsledky volieb a počet obyvateľov (Štatistický úrad SR), Register účtovných závierok (účtovné náklady a výnosy, nie rozpočet), ITMS, NKÚ. Bez hodnotenia; podrobnosti v kartách nižšie.
Z účtovných závierok v Registri účtovných závierok. Sú to účtovné náklady a výnosy (vrátane odpisov a transferov), nie rozpočet ani to, koľko úrad v danom roku zaplatil. Chýbajúci rok znamená, že závierku nemáme, nie nulu.
V roku 2025 mal náklady 1,2 mil. € (rok predtým 1,1 mil. €), z toho osobné náklady 901 tis. € a transfery iným subjektom 49 tis. €. Majetok v účtovnej hodnote 320 tis. €, z toho pozemky – a stavby 228 tis. €.
| Rok | Náklady | Výnosy | Výsledok | Majetok | Pozemky | Stavby | Záväzky |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,2 mil. € | 1,2 mil. € | 2 402 € | 320 tis. € | – | 228 tis. € | 275 tis. € |
| 2024 | 1,1 mil. € | 1,1 mil. € | 2 153 € | 332 tis. € | – | 246 tis. € | 284 tis. € |
| 2023 | 1,1 mil. € | 1,1 mil. € | 42 € | 361 tis. € | – | 263 tis. € | 311 tis. € |
| 2022 | 871 tis. € | 874 tis. € | 2 462 € | 354 tis. € | – | 281 tis. € | 299 tis. € |
| 2021 | 781 tis. € | 781 tis. € | 147 € | 379 tis. € | – | 299 tis. € | 322 tis. € |
| 2020 | 728 tis. € | 731 tis. € | 3 246 € | 383 tis. € | – | 316 tis. € | 321 tis. € |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), stiahnuté 15. 10. 2026. Výkaz ziskov a strát a súvaha Úč ROPO SFOV; majetok, pozemky a stavby sú netto (po odpisoch) v účtovnej hodnote, nie trhovej cene. Zoznam konkrétnych nehnuteľností register neobsahuje.
Projekty financované z Plánu obnovy a odolnosti SR (Mechanizmus EÚ na podporu obnovy a odolnosti) podľa zmlúv, ktoré eviduje informačný systém ISPO. Nejde o eurofondy cez ITMS ani o priame granty Európskej komisie – sumy sa s nimi nesčítavajú.
Subjekt je prijímateľom v 2 projektoch so zazmluvnenou sumou z Plánu obnovy spolu 2 963 €. Poskytnuté 0 €, zúčtované 829 € (údaje k 31. 8. 2026).
| Projekt | Zmluva | Zazmluvnené z POO | Poskytnuté |
|---|---|---|---|
| bez výzvy - edukačné publikácie pre cudzie jazyky* 07R01-20-M01-01631 · K7 Vzdelávanie pre 21. storočie · stav neuvedený · Metodické usmernenie k prostriedkom mechanizmu na edukačnépublikácie pre cudzie jazyky | – | 2 134,00 € | – |
| bez výzvy - príspevok pre profesijný rozvoj 07R02-20-M01-100010446 · K7 Vzdelávanie pre 21. storočie · stav neuvedený · Metodické usmernenie č. 1 k čerpaniu prostriedkov mechanizmu z Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky, poskytnutých na aktualizačné vzdelávanie v školskom roku 2022/2023 | – | 829,00 € | – |
Zdroj: Plán obnovy a odolnosti – prijímatelia, Úrad podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku (ISPO), národný katalóg otvorených dát, licencia CC BY 4.0, aktualizované 1. 10. 2026, stiahnuté 16. 10. 2026. „Zazmluvnené“ je suma z Plánu obnovy podľa zmluvy, „poskytnuté“ a „zúčtované“ sú sumy, ktoré zdroj uvádza ako poskytnuté prijímateľovi a zúčtované. Pri spoločnom projekte viacerých prijímateľov zdroj uvádza jednu sumu za celý projekt.
Zo súvahy v účtovnej závierke, ktorú úrad podal do Registra účtovných závierok. Sú to účtovné hodnoty (obstarávacia cena po odpisoch a opravných položkách), nie trhové ceny. Chýbajúci rok znamená, že súvahu nemáme, nie nulu.
Podľa súvahy za rok 2025 (stav k 31. 12. 2025) mal úrad dlhodobý hmotný majetok v hodnote 236 tis. €, z toho stavby 228 tis. €. Záväzky spolu 275 tis. €. V roku 2019 bol dlhodobý hmotný majetok 345 tis. €.
| Rok | Dlhodobý hmotný majetok | Pozemky | Stavby | Nedokončené investície | Dlhodobý finančný majetok | Neobežný majetok spolu | Záväzky | z toho úvery a výpomoci | Výkaz |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 236 tis. € | – | 228 tis. € | – | – | 236 tis. € | 275 tis. € | – | súvaha |
| 2024 | 255 tis. € | – | 246 tis. € | – | – | 255 tis. € | 284 tis. € | – | súvaha |
| 2023 | 270 tis. € | – | 263 tis. € | – | – | 270 tis. € | 311 tis. € | – | súvaha |
| 2022 | 288 tis. € | – | 281 tis. € | – | – | 288 tis. € | 299 tis. € | – | súvaha |
| 2021 | 308 tis. € | – | 299 tis. € | – | – | 308 tis. € | 322 tis. € | – | súvaha |
| 2020 | 328 tis. € | – | 316 tis. € | – | – | 328 tis. € | 321 tis. € |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), výkaz Súvaha za rok 2025, stiahnuté 15. 10. 2026. Súvaha Úč ROPO SFOV 1-01, hodnoty netto; „ostatný hmotný majetok“ v grafe je dopočet do súčtu (hnuteľné veci, dopravné prostriedky, umelecké diela, drobný majetok, preddavky). Rok označený „minulé obdobie“ je stĺpec predchádzajúceho roka v súvahe za nasledujúci rok. Ako počítame
Štatutárny orgán, ako je zapísaný v Registri právnických osôb.
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0, cez Slovensko.Digital), stav k 25. 10. 2026. Ukazujeme meno, funkciu a dobu zápisu; adresu osoby nezobrazujeme. Klik na meno ukáže ďalšie funkcie toho istého mena na tej istej adrese v registri (ako spájame).
| – |
| súvaha |
| 2019 | 345 tis. € | – | 334 tis. € | – | – | 345 tis. € | 328 tis. € | – | súvaha 2020 (minulé obdobie) |
Kto je v registri zapísaný ako spoločník, zakladateľ alebo jediný akcionár.
| Spoločník alebo zakladateľ | Zápis | Vklad | Podiel na základnom imaní | Zapísané od |
|---|---|---|---|---|
| Obec Hrachovo IČO 00318779 | Zriaďovateľ | – | – | 1. 1. 1991 |
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0), týždenný export Slovensko.Digital, stav k 25. 10. 2026. Vklad register uvádza osobitne od spoločníka, priraďujeme ho podľa mena. Podiel na základnom imaní je vklad delený základným imaním; spoločenská zmluva môže hlasovacie práva či podiel na zisku určiť inak. Pri osobách ukazujeme len meno, adresu ani dátum narodenia nie.
Zmluvy tohto úradu za rok 2022 spojené cez IČO dodávateľa s Registrom partnerov verejného sektora. Nehodnotí, len meria.
Subjekty, v ktorých štatutárnom orgáne sedí alebo sedel niekto z tohto subjektu, podľa Registra právnických osôb. Ľudí spájame podľa mena a adresy, adresu nezobrazujeme; dvaja ľudia s rovnakým menom na jednej adrese môžu splynúť.