Rozpočtová organizáciaIČO 37947672Rezort Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republikyVznik 1. 9. 1934Zánik 31. 8. 2023Gregorovce 93, Gregorovce
V zmluvách vystupuje pod názvom „Základná škola s materskou školou“.
Zdroje:Centrálny register zmlúv exporty do 6. 11. 2026Register právnických osôb stav k 1. 11. 2026
Rok 2018. Len zmluvy so sumou nad 0 €, podľa dátumu zverejnenia v registri. Kliknutím na mesiac sa zoznam zmlúv obmedzí na tento mesiac.
Podľa súčtu hodnoty zmlúv s uvedenou sumou. Len dodávatelia s IČO.
Nehodnotia. Merajú podľa zverejneného postupu.
| Zverejnené ↓ | Predmet | Dodávateľ | Suma ↕ | Stav údaja | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 12. 6. 2018 | Zmluva o Partnerstve | Centrum vedecko-technických informácií SR | 0 € | Suma 0 € | Detail · Register |
Zmena sa zverejní až po kontrole redaktorom. Bez odkazu na zdroj ju nemôžeme prijať.
Zdroje: Register právnických osôb, finančné výkazy obcí (MF SR), Wikidata (ministri), výsledky volieb a počet obyvateľov (Štatistický úrad SR), Register účtovných závierok (účtovné náklady a výnosy, nie rozpočet), ITMS, NKÚ. Bez hodnotenia; podrobnosti v kartách nižšie.
Z účtovných závierok v Registri účtovných závierok. Sú to účtovné náklady a výnosy (vrátane odpisov a transferov), nie rozpočet ani to, koľko úrad v danom roku zaplatil. Chýbajúci rok znamená, že závierku nemáme, nie nulu.
V roku 2023 mal náklady 95 tis. € (rok predtým 153 tis. €), z toho osobné náklady 82 tis. €. Majetok v účtovnej hodnote 4 244 €, z toho pozemky 0 € a stavby 0 €.
| Rok | Náklady | Výnosy | Výsledok | Majetok | Pozemky | Stavby | Záväzky |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 95 tis. € | 96 tis. € | 1 077 € | 4 244 € | 0 € | 0 € | 3 168 € |
| 2022 | 153 tis. € | 151 tis. € | -1 978 € | 3 168 € | 0 € | 0 € | 5 146 € |
| 2021 | 141 tis. € | 145 tis. € | 4 554 € | 2 313 € | 0 € | 0 € | 0 € |
| 2020 | 168 tis. € | 162 tis. € | -5 559 € | 2 004 € | 0 € | 0 € | 4 392 € |
| 2019 | 175 tis. € | 173 tis. € | -2 370 € | 2 509 € | 0 € | 0 € | 3 508 € |
| 2018 | 138 tis. € | 134 tis. € | -4 510 € | 1 541 € | 0 € | 0 € | 2 773 € |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), stiahnuté 16. 10. 2026. Výkaz ziskov a strát a súvaha Úč ROPO SFOV; majetok, pozemky a stavby sú netto (po odpisoch) v účtovnej hodnote, nie trhovej cene. Zoznam konkrétnych nehnuteľností register neobsahuje.
Projekty financované z Plánu obnovy a odolnosti SR (Mechanizmus EÚ na podporu obnovy a odolnosti) podľa zmlúv, ktoré eviduje informačný systém ISPO. Nejde o eurofondy cez ITMS ani o priame granty Európskej komisie – sumy sa s nimi nesčítavajú.
Subjekt je prijímateľom v 2 projektoch so zazmluvnenou sumou z Plánu obnovy spolu 314 €. Poskytnuté 0 €, zúčtované 0 € (údaje k 31. 8. 2026).
| Projekt | Zmluva | Zazmluvnené z POO | Poskytnuté |
|---|---|---|---|
| bez výzvy - príspevok pre profesijný rozvoj 07R02-20-M01-100012662 · K7 Vzdelávanie pre 21. storočie · stav neuvedený · Metodické usmernenie č. 1 k čerpaniu prostriedkov mechanizmu z Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky, poskytnutých na aktualizačné vzdelávanie v školskom roku 2022/2023 | – | 187,00 € | – |
| bez výzvy - edukačné publikácie pre cudzie jazyky* 07R01-20-M01-01802 · K7 Vzdelávanie pre 21. storočie · stav neuvedený · Metodické usmernenie k prostriedkom mechanizmu na edukačnépublikácie pre cudzie jazyky | – | 127,00 € | – |
Zdroj: Plán obnovy a odolnosti – prijímatelia, Úrad podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku (ISPO), národný katalóg otvorených dát, licencia CC BY 4.0, aktualizované 1. 10. 2026, stiahnuté 16. 10. 2026. „Zazmluvnené“ je suma z Plánu obnovy podľa zmluvy, „poskytnuté“ a „zúčtované“ sú sumy, ktoré zdroj uvádza ako poskytnuté prijímateľovi a zúčtované. Pri spoločnom projekte viacerých prijímateľov zdroj uvádza jednu sumu za celý projekt.
Štatutárny orgán, ako je zapísaný v Registri právnických osôb.
V registri teraz nie je platný žiadny zápis štatutárneho orgánu.
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0, cez Slovensko.Digital), stav k 1. 11. 2026. Ukazujeme meno, funkciu a dobu zápisu; adresu osoby nezobrazujeme. Klik na meno ukáže ďalšie funkcie toho istého mena na tej istej adrese v registri (ako spájame).
Zo súvahy v účtovnej závierke, ktorú úrad podal do Registra účtovných závierok. Sú to účtovné hodnoty (obstarávacia cena po odpisoch a opravných položkách), nie trhové ceny. Chýbajúci rok znamená, že súvahu nemáme, nie nulu.
Podľa súvahy za rok 2023 (stav ku koncu obdobia 8/2023) mal úrad dlhodobý hmotný majetok v hodnote 937 €, z toho pozemky 0 €, stavby 0 €. Záväzky spolu 3 168 €. V roku 2017 bol dlhodobý hmotný majetok 2 741 €.
| Rok | Dlhodobý hmotný majetok | Pozemky | Stavby | Nedokončené investície | Dlhodobý finančný majetok | Neobežný majetok spolu | Záväzky | z toho úvery a výpomoci | Výkaz |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 937 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 937 € | 3 168 € | 0 € | súvaha |
| 2022 | 937 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 937 € | 5 146 € | 0 € | súvaha |
| 2021 | 937 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 937 € | 0 € | 0 € | súvaha |
| 2020 | 937 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 937 € | 4 392 € | 0 € | súvaha |
| 2019 | 937 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 937 € | 3 508 € | 0 € | súvaha |
| 2018 | 937 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 937 € | 2 773 € | 0 € |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), výkaz Súvaha za rok 2023, stiahnuté 16. 10. 2026. Súvaha Úč ROPO SFOV 1-01, hodnoty netto; „ostatný hmotný majetok“ v grafe je dopočet do súčtu (hnuteľné veci, dopravné prostriedky, umelecké diela, drobný majetok, preddavky). Rok označený „minulé obdobie“ je stĺpec predchádzajúceho roka v súvahe za nasledujúci rok. Ako počítame
Subjekty, v ktorých štatutárnom orgáne sedí alebo sedel niekto z tohto subjektu, podľa Registra právnických osôb. Ľudí spájame podľa mena a adresy, adresu nezobrazujeme; dvaja ľudia s rovnakým menom na jednej adrese môžu splynúť.
V Registri právnických osôb sme nenašli nikoho, kto by bol v štatutárnom orgáne tohto aj iného subjektu (alebo ide o osoby vo viac ako 30 subjektoch, tie do prepojení nezapočítavame).
| 2017 | 2 741 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 2 741 € | 0 € | 0 € | súvaha 2018 (minulé obdobie) |
Zmluvy tohto úradu za rok 2018 spojené cez IČO dodávateľa s Registrom partnerov verejného sektora. Nehodnotí, len meria.
Kto je v registri zapísaný ako spoločník, zakladateľ alebo jediný akcionár.
| Spoločník alebo zakladateľ | Zápis | Vklad | Podiel na základnom imaní | Zapísané od |
|---|---|---|---|---|
| Obec Gregorovce IČO 00327051 | Zriaďovateľ | – | – | 1. 7. 1973 |
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0), týždenný export Slovensko.Digital, stav k 1. 11. 2026. Vklad register uvádza osobitne od spoločníka, priraďujeme ho podľa mena. Podiel na základnom imaní je vklad delený základným imaním; spoločenská zmluva môže hlasovacie práva či podiel na zisku určiť inak. Pri osobách ukazujeme len meno, adresu ani dátum narodenia nie.