Rozpočtová organizáciaIČO 37965859Rezort Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republikyVznik 1. 8. 2004Benkova 34, Nitra
V zmluvách vystupuje pod názvom „Základná škola“.
Zdroje:Centrálny register zmlúv exporty do 31. 10. 2026Register právnických osôb stav k 25. 10. 2026
Rok 2026. Len zmluvy so sumou nad 0 €, podľa dátumu zverejnenia v registri. Kliknutím na mesiac sa zoznam zmlúv obmedzí na tento mesiac.
Podľa súčtu hodnoty zmlúv s uvedenou sumou. Len dodávatelia s IČO.
Nehodnotia. Merajú podľa zverejneného postupu.
| Zverejnené ↓ | Predmet | Dodávateľ | Suma ↕ | Stav údaja | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 4. 3. 2026 | Zmluva o spracúvaní osobných údajov | Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie | 0 € | Suma 0 € | Detail · Register |
| 28. 1. 2026 | Licenčná zmluva s poskytnutím štandardnej technickej podpory č. LZ_2026/0004 | DIVES, príspevková organizácia Ministerstva vnútra SR | 0 € |
Zmena sa zverejní až po kontrole redaktorom. Bez odkazu na zdroj ju nemôžeme prijať.
| Suma 0 € |
| Detail · Register |
Zdroje: Register právnických osôb, finančné výkazy obcí (MF SR), Wikidata (ministri), výsledky volieb a počet obyvateľov (Štatistický úrad SR), Register účtovných závierok (účtovné náklady a výnosy, nie rozpočet), ITMS, NKÚ. Bez hodnotenia; podrobnosti v kartách nižšie.
Z účtovných závierok v Registri účtovných závierok. Sú to účtovné náklady a výnosy (vrátane odpisov a transferov), nie rozpočet ani to, koľko úrad v danom roku zaplatil. Chýbajúci rok znamená, že závierku nemáme, nie nulu.
V roku 2025 mal náklady 5,0 mil. € (rok predtým 4,8 mil. €), z toho osobné náklady 3,8 mil. € a transfery iným subjektom 323 tis. €. Majetok v účtovnej hodnote 3,7 mil. €, z toho pozemky 194 tis. € a stavby 3,1 mil. €.
| Rok | Náklady | Výnosy | Výsledok | Majetok | Pozemky | Stavby | Záväzky |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,0 mil. € | 5,0 mil. € | 6 450 € | 3,7 mil. € | 194 tis. € | 3,1 mil. € | 3,8 mil. € |
| 2024 | 4,8 mil. € | 4,8 mil. € | 547 € | 3,7 mil. € | 194 tis. € | 3,1 mil. € | 3,7 mil. € |
| 2023 | 4,5 mil. € | 4,4 mil. € | -26 tis. € | 3,7 mil. € | 194 tis. € | 3,1 mil. € | 3,8 mil. € |
| 2022 | 3,8 mil. € | 3,8 mil. € | -12 tis. € | 3,6 mil. € | 194 tis. € | 3,1 mil. € | 3,6 mil. € |
| 2021 | 3,6 mil. € | 3,6 mil. € | 1 389 € | 3,7 mil. € | 194 tis. € | 3,2 mil. € | 3,7 mil. € |
| 2020 | 3,2 mil. € | 3,2 mil. € | 4 305 € | 3,8 mil. € | 194 tis. € | 3,2 mil. € | 3,9 mil. € |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), stiahnuté 15. 10. 2026. Výkaz ziskov a strát a súvaha Úč ROPO SFOV; majetok, pozemky a stavby sú netto (po odpisoch) v účtovnej hodnote, nie trhovej cene. Zoznam konkrétnych nehnuteľností register neobsahuje.
Projekty financované z Plánu obnovy a odolnosti SR (Mechanizmus EÚ na podporu obnovy a odolnosti) podľa zmlúv, ktoré eviduje informačný systém ISPO. Nejde o eurofondy cez ITMS ani o priame granty Európskej komisie – sumy sa s nimi nesčítavajú.
Subjekt je prijímateľom v 1 projekte so zazmluvnenou sumou z Plánu obnovy spolu 14 tis. €. Poskytnuté 0 €, zúčtované 0 € (údaje k 31. 8. 2026).
| Projekt | Zmluva | Zazmluvnené z POO | Poskytnuté |
|---|---|---|---|
| bez výzvy - edukačné publikácie pre cudzie jazyky* 07R01-20-M01-01179 · K7 Vzdelávanie pre 21. storočie · stav neuvedený · Metodické usmernenie k prostriedkom mechanizmu na edukačnépublikácie pre cudzie jazyky | – | 14 450,00 € | – |
Zdroj: Plán obnovy a odolnosti – prijímatelia, Úrad podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku (ISPO), národný katalóg otvorených dát, licencia CC BY 4.0, aktualizované 1. 10. 2026, stiahnuté 16. 10. 2026. „Zazmluvnené“ je suma z Plánu obnovy podľa zmluvy, „poskytnuté“ a „zúčtované“ sú sumy, ktoré zdroj uvádza ako poskytnuté prijímateľovi a zúčtované. Pri spoločnom projekte viacerých prijímateľov zdroj uvádza jednu sumu za celý projekt.
Kontrolné akcie Najvyššieho kontrolného úradu SR, v ktorých bol tento subjekt kontrolovaný (1 kontrola od roku 2019). Zistenia sú v správach a protokoloch NKÚ; kontrola sama osebe neznamená porušenie.
| Kontrola | Kontrolované obdobie | Priebeh | Dokumenty |
|---|---|---|---|
| Investície do Národného projektu ""Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva KA-006/2019/1031 · Preveriť prínos projektu pre zabezpečenie digitálneho vzdelávania v regionálnom školstve | 2013-2018 | Ukončená 6. 6. 2019 – 18. 7. 2019 | správa 30. 1. 2020 |
Zdroj: otvorené dáta Najvyššieho kontrolného úradu SR (zoznam kontrol a výsledkov kontrol, štvrťročná snímka). Dokumenty sú na webe NKÚ.
Oznámenia o výsledku vo Vestníku verejného obstarávania, kde je tento subjekt obstarávateľom, rok 2026. Merané podiely, nie hodnotenie. Ako sa počíta
V roku 2026 vestník pri tomto obstarávateľovi neuvádza žiadne oznámenie o výsledku. Oznámenia máme za roky 2015.
Zdroj: Vestník verejného obstarávania, Úrad pre verejné obstarávanie (5. 6. 2014 až 28. 10. 2026). Nie sú tu zákazky, ktoré sa vo vestníku neuverejňujú (napr. s nízkou hodnotou), a jednotlivé čísla vestníka, ktoré katalóg otvorených dát nesprístupňuje.
Štatutárny orgán, ako je zapísaný v Registri právnických osôb.
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0, cez Slovensko.Digital), stav k 25. 10. 2026. Ukazujeme meno, funkciu a dobu zápisu; adresu osoby nezobrazujeme. Klik na meno ukáže ďalšie funkcie toho istého mena na tej istej adrese v registri (ako spájame).
Subjekty, v ktorých štatutárnom orgáne sedí alebo sedel niekto z tohto subjektu, podľa Registra právnických osôb. Ľudí spájame podľa mena a adresy, adresu nezobrazujeme; dvaja ľudia s rovnakým menom na jednej adrese môžu splynúť.
V Registri právnických osôb sme nenašli nikoho, kto by bol v štatutárnom orgáne tohto aj iného subjektu (alebo ide o osoby vo viac ako 30 subjektoch, tie do prepojení nezapočítavame).
Zo súvahy v účtovnej závierke, ktorú úrad podal do Registra účtovných závierok. Sú to účtovné hodnoty (obstarávacia cena po odpisoch a opravných položkách), nie trhové ceny. Chýbajúci rok znamená, že súvahu nemáme, nie nulu.
Podľa súvahy za rok 2025 (stav k 31. 12. 2025) mal úrad dlhodobý hmotný majetok v hodnote 3,3 mil. €, z toho pozemky 194 tis. €, stavby 3,1 mil. €. Záväzky spolu 3,8 mil. €. V roku 2019 bol dlhodobý hmotný majetok 3,5 mil. €.
| Rok | Dlhodobý hmotný majetok | Pozemky | Stavby | Nedokončené investície | Dlhodobý finančný majetok | Neobežný majetok spolu | Záväzky | z toho úvery a výpomoci | Výkaz |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,3 mil. € | 194 tis. € | 3,1 mil. € | – | – | 3,3 mil. € | 3,8 mil. € | – | súvaha |
| 2024 | 3,3 mil. € | 194 tis. € | 3,1 mil. € | – | – | 3,3 mil. € | 3,7 mil. € | – | súvaha |
| 2023 | 3,4 mil. € | 194 tis. € | 3,1 mil. € | 60 tis. € | – | 3,4 mil. € | 3,8 mil. € | – | súvaha |
| 2022 | 3,3 mil. € | 194 tis. € | 3,1 mil. € | – | – | 3,3 mil. € | 3,6 mil. € | – | súvaha |
| 2021 | 3,4 mil. € | 194 tis. € | 3,2 mil. € | – | – | 3,4 mil. € | 3,7 mil. € | – | súvaha |
| 2020 | 3,4 mil. € | 194 tis. € | 3,2 mil. € | – | – |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), výkaz Súvaha za rok 2025, stiahnuté 15. 10. 2026. Súvaha Úč ROPO SFOV 1-01, hodnoty netto; „ostatný hmotný majetok“ v grafe je dopočet do súčtu (hnuteľné veci, dopravné prostriedky, umelecké diela, drobný majetok, preddavky). Rok označený „minulé obdobie“ je stĺpec predchádzajúceho roka v súvahe za nasledujúci rok. Ako počítame
Kto je v registri zapísaný ako spoločník, zakladateľ alebo jediný akcionár.
| Spoločník alebo zakladateľ | Zápis | Vklad | Podiel na základnom imaní | Zapísané od |
|---|---|---|---|---|
| Mesto Nitra IČO 00308307 | Zriaďovateľ | – | – | 1. 8. 2004 |
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0), týždenný export Slovensko.Digital, stav k 25. 10. 2026. Vklad register uvádza osobitne od spoločníka, priraďujeme ho podľa mena. Podiel na základnom imaní je vklad delený základným imaním; spoločenská zmluva môže hlasovacie práva či podiel na zisku určiť inak. Pri osobách ukazujeme len meno, adresu ani dátum narodenia nie.
| 3,4 mil. € |
| 3,9 mil. € |
| – |
| súvaha |
| 2019 | 3,5 mil. € | 194 tis. € | 3,3 mil. € | – | – | 3,5 mil. € | 3,8 mil. € | – | súvaha 2020 (minulé obdobie) |
Zmluvy tohto úradu za rok 2026 spojené cez IČO dodávateľa s Registrom partnerov verejného sektora. Nehodnotí, len meria.