Spoločnosť s ručením obmedzenýmIČO 35876701Vznik 24. 2. 2004Čajakova 104028/3, 811 05 Bratislava - mestská časť Staré Mesto
V zmluvách vystupuje pod názvom „DAXE, spol. s r.o.“.
Zdroje:Centrálny register zmlúv exporty do 6. 11. 2026Register právnických osôb stav k 1. 11. 2026
Rok 2026. Len zmluvy so sumou nad 0 €, podľa dátumu zverejnenia v registri. Kliknutím na mesiac sa zoznam zmlúv obmedzí na tento mesiac.
Súčet zmlúv s uvedenou sumou podľa objednávateľa. Len objednávatelia s IČO.
Za tento rok tu nie je žiadna protistrana s IČO.
Nehodnotia. Merajú podľa zverejneného postupu.
| Zverejnené ↓ | Predmet | Objednávateľ | Suma ↕ | Stav údaja | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 12. 8. 2026 | Zmluva o poskytnutí finančných prostriedkov č. 26-151-03513 | Fond na podporu umenia | 2 500,00 € | Bez IČO objednávateľa | Detail · Register |
| 16. 7. 2026 | Zmluva o poskytnutí finančných prostriedkov č. 26-156-00046 | Fond na podporu umenia | 10 000,00 € | Bez IČO objednávateľa |
Zmena sa zverejní až po kontrole redaktorom. Bez odkazu na zdroj ju nemôžeme prijať.
| Detail · Register |
Stav firmy v zoznamoch, ktoré zverejňujú štátne inštitúcie a súdy, prepojený len cez IČO. Zoznamy sa menia každý týždeň a zápis v nich môže mať rôzne príčiny; údaje preberáme tak, ako sú, a nehodnotíme ich.
Nie sú tu: dlžníci Sociálnej poisťovne a daňoví dlžníci (zoznamy neuvádzajú IČO), exekúcie, platobné rozkazy a súdne rozhodnutia (nie sú dostupné ako otvorené dáta) a index daňovej spoľahlivosti. Odkiaľ údaje sú
Z účtovných závierok v Registri účtovných závierok. Sú to údaje, ktoré firma sama podala; neoverujeme ich a nehodnotíme. Chýbajúci rok znamená, že závierka v registri nie je alebo sme ju ešte nestiahli, nie nulu.
Podľa závierky za rok 2025 mala firma tržby 164 tis. € (o 1 % menej ako v roku 2024) a zisk 21 tis. € (rok predtým zisk 24 tis. €).
| Rok | Tržby | Zisk / strata | Majetok | Vlastné imanie | Záväzky | Výkaz |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 164 tis. € | 21 tis. € | 631 tis. € | 388 tis. € | 243 tis. € | Úč MUJ |
| 2024 | 166 tis. € | 24 tis. € | 629 tis. € | 367 tis. € | 262 tis. € | Úč MUJ |
| 2023 | 171 tis. € | 17 tis. € | 594 tis. € | 343 tis. € | 251 tis. € | Úč MUJ |
| 2022 | 133 tis. € | 6 223 € | 564 tis. € | 326 tis. € | 239 tis. € | Úč MUJ |
| 2021 | 104 tis. € | -527 € | 543 tis. € | 319 tis. € | 223 tis. € | Úč MUJ |
| 2020 | 172 tis. € | 2 278 € | 549 tis. € | 320 tis. € | 229 tis. € | Úč MUJ |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), stiahnuté 15. 10. 2026. Tržby sú súčet tržieb za tovar, vlastné výrobky a služby; majetok je netto hodnota „spolu majetok“ zo súvahy. Ako počítame
Zdroje: Register právnických osôb, Register účtovných závierok, Finančná správa SR (DPH), VšZP, Obchodný vestník, ITMS, IS SEMP. Bez hodnotenia a skóre; podrobnosti a dátumy sú v kartách nižšie.
Pomoc podnikom od ministerstiev, fondov, krajov a miest (dotácie, príspevky, záruky, úľavy), ako ju poskytovatelia nahlásili do Centrálneho registra poskytnutej pomoci. Časť tejto pomoci býva financovaná z eurofondov a môže byť aj v časti Eurofondy, preto tieto dve sumy nesčítavajte.
Spolu 7 poskytnutí za 52 tis. €: minimálna pomoc (de minimis) 52 tis. € (7×).
| Dátum | Poskytovateľ | Druh a forma | Suma |
|---|---|---|---|
| 27. 6. 2025 | Fond na podporu umenia | minimálna pomoc (de minimis) Priama - dotácia, príspevok, grant | 16 000,00 € |
| 17. 7. 2026 | Fond na podporu umenia | minimálna pomoc (de minimis) Priama - dotácia, príspevok, grant | 10 000,00 € |
| 26. 4. 2024 | Fond na podporu umenia | minimálna pomoc (de minimis) Priama - dotácia, príspevok, grant | 9 000,00 € |
| 5. 3. 2025 | Fond na podporu umenia | minimálna pomoc (de minimis) Priama - dotácia, príspevok, grant | 5 000,00 € |
| 5. 10. 2026 | Fond na podporu umenia | minimálna pomoc (de minimis) Priama - dotácia, príspevok, grant | 5 000,00 € |
| 26. 6. 2024 | Fond na podporu umenia | minimálna pomoc (de minimis) Priama - dotácia, príspevok, grant | 4 000,00 € |
| 13. 8. 2026 | Fond na podporu umenia | minimálna pomoc (de minimis) Priama - dotácia, príspevok, grant | 2 500,00 € |
Zdroj: Centrálny register poskytnutej pomoci (IS SEMP), Protimonopolný úrad SR, stav k 7. 11. 2026. Register zverejňuje minimálnu pomoc len za posledné 3 roky a štátnu pomoc len jednotlivo nad zákonné prahy (zvyčajne 500 000 €); staršie a menšie poskytnutia tu preto nemusia byť. Suma je výška pomoci, ako ju uviedol poskytovateľ (pri zárukách a úveroch je to hrubý ekvivalent pomoci, nie celá suma úveru).
25 faktúr za 4 027 € v datasetoch faktúr, ktoré inštitúcie zverejňujú ako otvorené dáta. Faktúry zverejňuje len časť inštitúcií, takže to nie je úplný obraz. Objednávky (záväzky, nie platby): 4 za 2 403 € od 3 inštitúcií.
| Inštitúcia | Faktúr | Suma | Posledná |
|---|---|---|---|
| Slovenská agentúra životného prostredia | 20 | 3 495 € | 8. 6. 2026 |
| Mesto Žilina | 4 | 287 € | 31. 1. 2023 |
| Mesto Trnava | 1 | 245 € | 4. 9. 2014 |
Štatutárny orgán, ako je zapísaný v Registri právnických osôb.
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0, cez Slovensko.Digital), stav k 1. 11. 2026. Ukazujeme meno, funkciu a dobu zápisu; adresu osoby nezobrazujeme. Klik na meno ukáže ďalšie funkcie toho istého mena na tej istej adrese v registri (ako spájame).
1 zmlúv za 500 €, ktoré samosprávy zverejnili na svojom webe a v otvorených dátach, ale v Centrálnom registri zmlúv sme ich nenašli. Takéto zoznamy dáva do katalógu len niekoľko samospráv, takže to nie je úplný obraz. Ako to spracúvame
| Samospráva | Zmlúv | Cena | Posledná |
|---|---|---|---|
| Mesto Žilina | 1 | 500 € | 16. 11. 2021 |
Subjekt s týmto IČO v registri partnerov verejného sektora nie je. Zapisovať sa musia len tí, ktorí od štátu prijímajú plnenie nad zákonom stanovenú hranicu, takže to samo osebe nič neznamená.
Zdroj: Register partnerov verejného sektora (Ministerstvo spravodlivosti SR), stav k 7. 11. 2026. Zobrazujeme len to, čo je zapísané v registri. Ľudí nespájame podľa mena ani príbuzenstva a dátum narodenia nezobrazujeme.
Subjekty, v ktorých štatutárnom orgáne sedí alebo sedel niekto z tohto subjektu, podľa Registra právnických osôb. Ľudí spájame podľa mena a adresy, adresu nezobrazujeme; dvaja ľudia s rovnakým menom na jednej adrese môžu splynúť.
Kto je v registri zapísaný ako spoločník, zakladateľ alebo jediný akcionár. Základné imanie 6 639 € (zapísané od 21. 8. 2010).
| Spoločník alebo zakladateľ | Zápis | Vklad | Podiel na základnom imaní | Zapísané od |
|---|---|---|---|---|
| PhDr. Danuša Faktorová, PhD., MBA | Spoločník | 6 639 € | 100 % | 13. 8. 2021 |
| Spoločník alebo zakladateľ | Zápis | Vklad | Zapísané |
|---|---|---|---|
| PhDr. Danuša Faktorová | Spoločník | – | 25. 6. 2021 – 12. 8. 2021 |
| PhDr. Danuša Faktorová | Spoločník | – | 24. 2. 2004 – 24. 6. 2021 |
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0), týždenný export Slovensko.Digital, stav k 1. 11. 2026. Vklad register uvádza osobitne od spoločníka, priraďujeme ho podľa mena. Podiel na základnom imaní je vklad delený základným imaním; spoločenská zmluva môže hlasovacie práva či podiel na zisku určiť inak. Pri osobách ukazujeme len meno, adresu ani dátum narodenia nie.
Kto firmu vlastní, a kto vlastní jej vlastníkov, až po fyzické osoby, úrady alebo zahraničné firmy. Na konci reťazca: 1 fyzická osoba.
Subjekt nie je zapísaný v registri partnerov verejného sektora, konečného užívateľa výhod z neho preto neuvádzame.
Strom vlastníctva na samostatnej stránke →
Zdroje: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0), stav k 1. 11. 2026; majetkové účasti štátu a dcérske spoločnosti štátnych firiem (Ministerstvo financií SR, CC BY 4.0) – použité len pri firmách, pri ktorých RPO nevedie žiadneho spoločníka; register partnerov verejného sektora, stav k 7. 11. 2026; zmluvy z Centrálneho registra zmlúv. Pri osobách len meno, adresu ani dátum narodenia nie.
Žiadosti o dotáciu z Fondu na podporu umenia: 52 žiadostí, z toho podporených 26 so sumou spolu 134 tis. €.
| Rok | Projekt | Stav | Žiadané | Pridelené |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Maxík, časopis do školy i na doma 26-156-00046 · 1.5.6-10% / Vydávanie tlačených a internetových periodických publikácií | Zmluva zverejnená | 25 300,00 € | 10 000,00 € |
| 2026 | Žamba z Agátovej osady - štipendium 26-151-03513 · 1.5.1-10% / Tvorba pôvodnej slovenskej umeleckej literatúry | Zmluva zverejnená | 2 700,00 € | 2 500,00 € |
| 2026 | Enviráčik, environmentálny časopis pre deti 26-156-00038 · 1.5.6-10% / Vydávanie tlačených a internetových periodických publikácií | Nepodporená | 34 480,00 € | 0 € |
| 2025 | Knihy pre deti a mládež 25-152-01903 · 1.5.2 / Vydávanie umeleckej literatúry pre deti a mládež | Vyúčtovanie prijaté podateľnou | 53 100,00 € | 16 000,00 € |
| 2025 | Zvonček 25-231-00059 · 2.3.1 / Vydávanie a distribúcia tlačených časopisov | Vyúčtovanie akceptované | 17 260,00 € | 5 000,00 € |
| 2025 | Maxík, časopis do školy i na doma 25-231-00013 · 2.3.1 / Vydávanie a distribúcia tlačených časopisov | Nepodporená | 25 300,00 € | 0 € |
| 2025 | Enviráčik, časopis pre deti 25-231-00033 · 2.3.1 / Vydávanie a distribúcia tlačených časopisov | Nepodporená | 19 700,00 € | 0 € |
| 2024 | Knihy pre deti 24-152-01860 · 1.5.2 / Vydávanie umeleckej literatúry pre deti a mládež | Vyúčtovanie - príjemca vyzvaný na opravu | 21 090,00 € | 9 000,00 € |
| 2024 | Poézia - súborné dielo (pracovný názov) 24-154-04012 · 1.5.4 / Vydávanie pôvodnej slovenskej umeleckej literatúry | Vyúčtovanie prijaté podateľnou | 6 660,00 € | 4 000,00 € |
| 2024 | Zvonček 24-231-00014 · 2.3.1 / Vydávanie a distribúcia tlačených časopisov | Nepodporená | 16 300,00 € | 0 € |
Zobrazujeme 10 najnovších žiadostí.
Zdroj: Fond na podporu umenia, zoznam projektov (export za roky 2016 až dnes). Pridelená suma je rozhodnutie fondu, nie nutne vyplatená suma.