Spoločnosť s ručením obmedzenýmIČO 35876701Rezort Ministerstvo vnútra SRVznik 24. 2. 2004Čajakova 104028/3, 811 05 Bratislava - mestská časť Staré Mesto
V zmluvách vystupuje pod názvom „DAXE, spol. s r.o.“.
Zdroje:Centrálny register zmlúv exporty do 6. 11. 2026Register právnických osôb stav k 1. 11. 2026
Rok 2020. Len zmluvy so sumou nad 0 €, podľa dátumu zverejnenia v registri. Kliknutím na mesiac sa zoznam zmlúv obmedzí na tento mesiac.
Podľa súčtu hodnoty zmlúv s uvedenou sumou. Len dodávatelia s IČO.
Nehodnotia. Merajú podľa zverejneného postupu.
| Zverejnené ↓ | Predmet | Dodávateľ | Suma ↕ | Stav údaja | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 17. 1. 2020 | Kúpna zmluva č. 110/ON-2019 | Ministerstvo vnútra SR (CP Prešov) | 24 853,68 € | Suma uvedená | Detail · Register |
Zmena sa zverejní až po kontrole redaktorom. Bez odkazu na zdroj ju nemôžeme prijať.
Účtovné výkazy úradu z Registra účtovných závierok zatiaľ nemáme (postupne ich sťahujeme).
Zdroje: Register právnických osôb, finančné výkazy obcí (MF SR), Wikidata (ministri), výsledky volieb a počet obyvateľov (Štatistický úrad SR), Register účtovných závierok (účtovné náklady a výnosy, nie rozpočet), ITMS, NKÚ. Bez hodnotenia; podrobnosti v kartách nižšie.
Pomoc podnikom od ministerstiev, fondov, krajov a miest (dotácie, príspevky, záruky, úľavy), ako ju poskytovatelia nahlásili do Centrálneho registra poskytnutej pomoci. Časť tejto pomoci býva financovaná z eurofondov a môže byť aj v časti Eurofondy, preto tieto dve sumy nesčítavajte.
Spolu 7 poskytnutí za 52 tis. €: minimálna pomoc (de minimis) 52 tis. € (7×).
| Dátum | Poskytovateľ | Druh a forma | Suma |
|---|---|---|---|
| 27. 6. 2025 | Fond na podporu umenia | minimálna pomoc (de minimis) Priama - dotácia, príspevok, grant | 16 000,00 € |
| 17. 7. 2026 | Fond na podporu umenia | minimálna pomoc (de minimis) Priama - dotácia, príspevok, grant | 10 000,00 € |
| 26. 4. 2024 | Fond na podporu umenia | minimálna pomoc (de minimis) Priama - dotácia, príspevok, grant | 9 000,00 € |
| 5. 3. 2025 | Fond na podporu umenia | minimálna pomoc (de minimis) Priama - dotácia, príspevok, grant | 5 000,00 € |
| 5. 10. 2026 | Fond na podporu umenia | minimálna pomoc (de minimis) Priama - dotácia, príspevok, grant | 5 000,00 € |
| 26. 6. 2024 | Fond na podporu umenia | minimálna pomoc (de minimis) Priama - dotácia, príspevok, grant | 4 000,00 € |
| 13. 8. 2026 | Fond na podporu umenia | minimálna pomoc (de minimis) Priama - dotácia, príspevok, grant | 2 500,00 € |
Zdroj: Centrálny register poskytnutej pomoci (IS SEMP), Protimonopolný úrad SR, stav k 7. 11. 2026. Register zverejňuje minimálnu pomoc len za posledné 3 roky a štátnu pomoc len jednotlivo nad zákonné prahy (zvyčajne 500 000 €); staršie a menšie poskytnutia tu preto nemusia byť. Suma je výška pomoci, ako ju uviedol poskytovateľ (pri zárukách a úveroch je to hrubý ekvivalent pomoci, nie celá suma úveru).
Štatutárny orgán, ako je zapísaný v Registri právnických osôb.
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0, cez Slovensko.Digital), stav k 1. 11. 2026. Ukazujeme meno, funkciu a dobu zápisu; adresu osoby nezobrazujeme. Klik na meno ukáže ďalšie funkcie toho istého mena na tej istej adrese v registri (ako spájame).
Z účtovných závierok v Registri účtovných závierok. Sú to údaje, ktoré firma sama podala; neoverujeme ich a nehodnotíme. Chýbajúci rok znamená, že závierka v registri nie je alebo sme ju ešte nestiahli, nie nulu.
Podľa závierky za rok 2025 mala firma tržby 164 tis. € (o 1 % menej ako v roku 2024) a zisk 21 tis. € (rok predtým zisk 24 tis. €).
| Rok | Tržby | Zisk / strata | Majetok | Vlastné imanie | Záväzky | Výkaz |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 164 tis. € | 21 tis. € | 631 tis. € | 388 tis. € | 243 tis. € | Úč MUJ |
| 2024 | 166 tis. € | 24 tis. € | 629 tis. € | 367 tis. € | 262 tis. € | Úč MUJ |
| 2023 | 171 tis. € | 17 tis. € | 594 tis. € | 343 tis. € | 251 tis. € | Úč MUJ |
| 2022 | 133 tis. € | 6 223 € | 564 tis. € | 326 tis. € | 239 tis. € | Úč MUJ |
| 2021 | 104 tis. € | -527 € | 543 tis. € | 319 tis. € | 223 tis. € | Úč MUJ |
| 2020 | 172 tis. € | 2 278 € | 549 tis. € | 320 tis. € | 229 tis. € | Úč MUJ |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), stiahnuté 15. 10. 2026. Tržby sú súčet tržieb za tovar, vlastné výrobky a služby; majetok je netto hodnota „spolu majetok“ zo súvahy. Ako počítame
Kto je v registri zapísaný ako spoločník, zakladateľ alebo jediný akcionár. Základné imanie 6 639 € (zapísané od 21. 8. 2010).
| Spoločník alebo zakladateľ | Zápis | Vklad | Podiel na základnom imaní | Zapísané od |
|---|---|---|---|---|
| PhDr. Danuša Faktorová, PhD., MBA | Spoločník | 6 639 € | 100 % | 13. 8. 2021 |
| Spoločník alebo zakladateľ | Zápis | Vklad | Zapísané |
|---|---|---|---|
| PhDr. Danuša Faktorová | Spoločník | – | 25. 6. 2021 – 12. 8. 2021 |
| PhDr. Danuša Faktorová | Spoločník | – | 24. 2. 2004 – 24. 6. 2021 |
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0), týždenný export Slovensko.Digital, stav k 1. 11. 2026. Vklad register uvádza osobitne od spoločníka, priraďujeme ho podľa mena. Podiel na základnom imaní je vklad delený základným imaním; spoločenská zmluva môže hlasovacie práva či podiel na zisku určiť inak. Pri osobách ukazujeme len meno, adresu ani dátum narodenia nie.
Zmluvy tohto úradu za rok 2020 spojené cez IČO dodávateľa s Registrom partnerov verejného sektora. Nehodnotí, len meria.
Subjekty, v ktorých štatutárnom orgáne sedí alebo sedel niekto z tohto subjektu, podľa Registra právnických osôb. Ľudí spájame podľa mena a adresy, adresu nezobrazujeme; dvaja ľudia s rovnakým menom na jednej adrese môžu splynúť.
Žiadosti o dotáciu z Fondu na podporu umenia: 52 žiadostí, z toho podporených 26 so sumou spolu 134 tis. €.
| Rok | Projekt | Stav | Žiadané | Pridelené |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Maxík, časopis do školy i na doma 26-156-00046 · 1.5.6-10% / Vydávanie tlačených a internetových periodických publikácií | Zmluva zverejnená | 25 300,00 € | 10 000,00 € |
| 2026 | Žamba z Agátovej osady - štipendium 26-151-03513 · 1.5.1-10% / Tvorba pôvodnej slovenskej umeleckej literatúry | Zmluva zverejnená | 2 700,00 € | 2 500,00 € |
| 2026 | Enviráčik, environmentálny časopis pre deti 26-156-00038 · 1.5.6-10% / Vydávanie tlačených a internetových periodických publikácií | Nepodporená | 34 480,00 € | 0 € |
| 2025 | Knihy pre deti a mládež 25-152-01903 · 1.5.2 / Vydávanie umeleckej literatúry pre deti a mládež | Vyúčtovanie prijaté podateľnou | 53 100,00 € | 16 000,00 € |
| 2025 | Zvonček 25-231-00059 · 2.3.1 / Vydávanie a distribúcia tlačených časopisov | Vyúčtovanie akceptované | 17 260,00 € | 5 000,00 € |
| 2025 | Maxík, časopis do školy i na doma 25-231-00013 · 2.3.1 / Vydávanie a distribúcia tlačených časopisov | Nepodporená | 25 300,00 € | 0 € |
| 2025 | Enviráčik, časopis pre deti 25-231-00033 · 2.3.1 / Vydávanie a distribúcia tlačených časopisov | Nepodporená | 19 700,00 € | 0 € |
| 2024 | Knihy pre deti 24-152-01860 · 1.5.2 / Vydávanie umeleckej literatúry pre deti a mládež | Vyúčtovanie - príjemca vyzvaný na opravu | 21 090,00 € | 9 000,00 € |
| 2024 | Poézia - súborné dielo (pracovný názov) 24-154-04012 · 1.5.4 / Vydávanie pôvodnej slovenskej umeleckej literatúry | Vyúčtovanie prijaté podateľnou | 6 660,00 € | 4 000,00 € |
| 2024 | Zvonček 24-231-00014 · 2.3.1 / Vydávanie a distribúcia tlačených časopisov | Nepodporená | 16 300,00 € | 0 € |
Zobrazujeme 10 najnovších žiadostí.
Zdroj: Fond na podporu umenia, zoznam projektov (export za roky 2016 až dnes). Pridelená suma je rozhodnutie fondu, nie nutne vyplatená suma.