Rok 2025: výdavky kapitol schválené 33,9 mld. €, skutočnosť 33,4 mld. €.
| Kapitola | Výdavky schválené | upravené | skutočnosť | čerpanie | Príjmy skutočnosť |
|---|---|---|---|---|---|
| Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR kapitola 20 | 5,4 mld. € | 5,7 mld. € | 5,7 mld. € | 100 % | 140,8 mil. € |
| Všeobecná pokladničná správa kapitola 48 | 7,7 mld. € | 5,8 mld. € | 5,2 mld. € | 89 % | 23,9 mld. € |
| Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR kapitola 22 | 4,8 mld. € | 5,0 mld. € | 5,0 mld. € | 100 % | 400,5 mil. € |
| Ministerstvo zdravotníctva SR kapitola 21 | 2,9 mld. € | 3,0 mld. € | 3,0 mld. € | 100 % | 71,6 mil. € |
| Ministerstvo obrany SR kapitola 11 | 2,8 mld. € | 2,8 mld. € | 2,8 mld. € | 100 % | 24,4 mil. € |
| Ministerstvo dopravy SR kapitola 29 | 2,7 mld. € | 2,7 mld. € | 2,7 mld. € | 100 % | 743,3 mil. € |
| Ministerstvo vnútra SR kapitola 12 | 1,9 mld. € | 2,2 mld. € | 2,2 mld. € | 100 % | 106,9 mil. € |
| Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR kapitola 27 | 948,7 mil. € | 1,9 mld. € | 1,6 mld. € | 84 % | 1,0 mld. € |
| Ministerstvo hospodárstva SR kapitola 26 | 310,1 mil. € | 786,4 mil. € | 784,1 mil. € | 100 % | 199,4 mil. € |
| Ministerstvo spravodlivosti SR kapitola 13 | 716,7 mil. € | 783,7 mil. € | 782,9 mil. € | 100 % | 43,9 mil. € |
| Ministerstvo financií SR kapitola 15 | 673,7 mil. € | 711,8 mil. € | 676,3 mil. € | 95 % | 63,1 mil. € |
| Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR kapitola 04 | 776,6 mil. € | 584,9 mil. € | 584,8 mil. € | 100 % | 291,9 mil. € |
| Ministerstvo životného prostredia SR kapitola 18 | 395,0 mil. € | 526,2 mil. € | 522,9 mil. € | 99 % | 127,8 mil. € |
| Ministerstvo kultúry SR kapitola 24 | 478,6 mil. € | 499,0 mil. € | 497,0 mil. € | 100 % | 14,1 mil. € |
| Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR kapitola 58 | 240,0 mil. € | 273,8 mil. € | 273,0 mil. € | 100 % | 20,9 mil. € |
| Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR kapitola 10 | 192,5 mil. € | 198,0 mil. € | 197,2 mil. € | 100 % | 2,1 mil. € |
| Generálna prokuratúra SR kapitola 07 | 154,4 mil. € | 161,6 mil. € | 161,1 mil. € | 100 % | 623 tis. € |
| Slovenská akadémia vied kapitola 51 | 138,8 mil. € | 149,2 mil. € | 148,9 mil. € | 100 % | 838 tis. € |
| Slovenská informačná služba kapitola 09 | 94,7 mil. € | 107,6 mil. € | 107,6 mil. € | 100 % | 174 tis. € |
| Úrad podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku kapitola 59 | 245,3 mil. € | 107,1 mil. € | 99,0 mil. € | 92 % | 123 tis. € |
| Úrad vlády SR kapitola 03 | 52,3 mil. € | 80,5 mil. € | 80,2 mil. € | 100 % | 1,0 mil. € |
| Kancelária Národnej rady SR kapitola 01 | 51,2 mil. € | 54,3 mil. € | 53,9 mil. € | 99 % | 2,8 mil. € |
| Úrad pre územné plánovanie a výstavbu SR kapitola 57 | 65,1 mil. € | 46,2 mil. € | 45,4 mil. € | 98 % | 477 tis. € |
| Štatistický úrad SR kapitola 32 | 37,8 mil. € | 40,0 mil. € | 40,0 mil. € | 100 % | 349 tis. € |
| Úrad geodézie, kartografie a katastra SR kapitola 31 | 22,0 mil. € | 41,5 mil. € | 40,0 mil. € | 96 % | 439 tis. € |
| Úrad pre verejné obstarávanie kapitola 33 | 17,3 mil. € | 20,4 mil. € | 19,9 mil. € | 97 % | 1,4 mil. € |
| Kancelária Najvyššieho súdu SR kapitola 06 | 18,0 mil. € | 19,3 mil. € | 19,2 mil. € | 99 % | 16 tis. € |
| Národný bezpečnostný úrad kapitola 41 | 18,0 mil. € | 19,3 mil. € | 19,1 mil. € | 99 % | 26 tis. € |
| Najvyšší kontrolný úrad SR kapitola 08 | 14,1 mil. € | 15,9 mil. € | 15,9 mil. € | 100 % | 24 tis. € |
| Kancelária prezidenta SR kapitola 02 | 11,7 mil. € | 14,0 mil. € | 13,9 mil. € | 99 % | 35 tis. € |
| Správa štátnych hmotných rezerv SR kapitola 42 | 11,2 mil. € | 11,3 mil. € | 11,2 mil. € | 99 % | 290 tis. € |
| Úrad jadrového dozoru SR kapitola 36 | 10,4 mil. € | 10,3 mil. € | 10,3 mil. € | 100 % | 8,6 mil. € |
| Kancelária Ústavného súdu SR kapitola 05 | 9,1 mil. € | 9,6 mil. € | 9,5 mil. € | 99 % | 13 tis. € |
| Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR kapitola 38 | 9,2 mil. € | 9,5 mil. € | 8,8 mil. € | 93 % | 1,5 mil. € |
| Kancelária Najvyššieho správneho súdu SR kapitola 56 | 8,4 mil. € | 8,8 mil. € | 8,6 mil. € | 97 % | 14 tis. € |
| Úrad pre reguláciu sieťových odvetví kapitola 34 | 6,3 mil. € | 6,9 mil. € | 6,9 mil. € | 100 % | 379 tis. € |
| Úrad priemyselného vlastníctva SR kapitola 37 | 5,8 mil. € | 6,0 mil. € | 5,9 mil. € | 99 % | 4,2 mil. € |
| Protimonopolný úrad SR kapitola 40 | 4,5 mil. € | 4,8 mil. € | 4,8 mil. € | 100 % | 1,6 mil. € |
| Kancelária Súdnej rady SR kapitola 55 | 3,0 mil. € | 3,1 mil. € | 2,9 mil. € | 94 % | 3 090 € |
Zdroj: rozpocet.sk, Ministerstvo financií SR. Výdavky kapitoly zahŕňajú aj jej podriadené organizácie a transfery (napríklad dôchodky, dotácie, platby EÚ), nie len chod úradu. Pri neuzavretom roku je skutočnosť priebežná.