Rozpočtová organizáciaIČO 30227283Rezort Elektronický kontraktačný systémVznik 1. 1. 1992Kalvárska 924/35, 03401 Ružomberok
Zdroje:Centrálny register zmlúv exporty do 4. 11. 2026Register právnických osôb stav k 25. 10. 2026
Rok 2026. Len zmluvy so sumou nad 0 €, podľa dátumu zverejnenia v registri. Kliknutím na mesiac sa zoznam zmlúv obmedzí na tento mesiac.
Podľa súčtu hodnoty zmlúv s uvedenou sumou. Len dodávatelia s IČO.
Nehodnotia. Merajú podľa zverejneného postupu.
| Zverejnené ↓ | Predmet | Dodávateľ | Suma ↕ | Stav údaja | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 14. 1. 2026 | Zmluva o spracúvaní osobných údajov | Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie | 0 € | Suma 0 € | Detail · Register |
Zmena sa zverejní až po kontrole redaktorom. Bez odkazu na zdroj ju nemôžeme prijať.
Schválený a upravený rozpočet a skutočnosť podľa portálu rozpocet.sk (Ministerstvo financií SR). Upravený rozpočet zahŕňa rozpočtové opatrenia počas roka; čerpanie je skutočnosť voči upravenému rozpočtu.
| Rok | Výdavky schválené | upravené | skutočnosť | čerpanie | Príjmy skutočnosť |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | – | – | – | – | – |
| 2025 | 1,6 mil. € | 2,1 mil. € | 2,1 mil. € | 100 % | 457 € |
| 2024 | 1,5 mil. € | 2,0 mil. € | 2,0 mil. € | 100 % | 9 532 € |
| 2023 | 1,3 mil. € | 1,9 mil. € | 1,9 mil. € | 100 % | 7 060 € |
| 2022 | 1,2 mil. € | 1,7 mil. € | 1,7 mil. € | 100 % | 2 300 € |
| 2021 | 1,2 mil. € | 1,7 mil. € | 1,7 mil. € | 100 % | 811 € |
| 2020 | 1,1 mil. € | 1,8 mil. € | 1,8 mil. € | 100 % | 6 319 € |
| 2019 | 945 tis. € | 1,4 mil. € | 1,4 mil. € | 100 % | 3 790 € |
| 2018 | 916 tis. € | 1,1 mil. € | 1,1 mil. € | 100 % | 3 629 € |
| 2017 | 826 tis. € | 1,0 mil. € | 1,0 mil. € | 100 % | 19 tis. € |
| 2016 | 773 tis. € | 963 tis. € | 963 tis. € | 100 % | 21 tis. € |
| 2015 | 752 tis. € | 902 tis. € | 902 tis. € | 100 % | 25 tis. € |
Zdroj: rozpocet.sk, Ministerstvo financií SR (údaje z Rozpočtového informačného systému a výkazníctva Štátnej pokladnice). Portál nemá zdokumentované otvorené API; údaje preberáme z rovnakých adries, z ktorých ich načítava jeho stránka. Všetky kapitoly
Zdroje: Register právnických osôb, finančné výkazy obcí (MF SR), Wikidata (ministri), výsledky volieb a počet obyvateľov (Štatistický úrad SR), Register účtovných závierok (účtovné náklady a výnosy, nie rozpočet), ITMS, NKÚ. Bez hodnotenia; podrobnosti v kartách nižšie.
Z účtovných závierok v Registri účtovných závierok. Sú to účtovné náklady a výnosy (vrátane odpisov a transferov), nie rozpočet ani to, koľko úrad v danom roku zaplatil. Chýbajúci rok znamená, že závierku nemáme, nie nulu.
V roku 2025 mal náklady 2,2 mil. € (rok predtým 2,0 mil. €), z toho osobné náklady 1,7 mil. € a transfery iným subjektom 13 €. Majetok v účtovnej hodnote 1,0 mil. €, z toho pozemky 79 tis. € a stavby 894 tis. €.
| Rok | Náklady | Výnosy | Výsledok | Majetok | Pozemky | Stavby | Záväzky |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,2 mil. € | 2,2 mil. € | 4 864 € | 1,0 mil. € | 79 tis. € | 894 tis. € | 1,0 mil. € |
| 2024 | 2,0 mil. € | 2,0 mil. € | 516 € | 1,2 mil. € | 79 tis. € | 919 tis. € | 1,2 mil. € |
| 2023 | 2,0 mil. € | 2,0 mil. € | -839 € | 1,2 mil. € | 79 tis. € | 908 tis. € | 1,2 mil. € |
| 2022 | 1,8 mil. € | 1,8 mil. € | 6 877 € | 1,2 mil. € | 79 tis. € | 931 tis. € | 1,2 mil. € |
| 2021 | 1,7 mil. € | 1,7 mil. € | 3 448 € | 827 tis. € | 79 tis. € | 545 tis. € | 796 tis. € |
| 2020 | 1,7 mil. € | 1,8 mil. € | 6 261 € | 758 tis. € | 79 tis. € | 532 tis. € | 743 tis. € |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), stiahnuté 16. 10. 2026. Výkaz ziskov a strát a súvaha Úč ROPO SFOV; majetok, pozemky a stavby sú netto (po odpisoch) v účtovnej hodnote, nie trhovej cene. Zoznam konkrétnych nehnuteľností register neobsahuje.
Štatutárny orgán, ako je zapísaný v Registri právnických osôb.
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0, cez Slovensko.Digital), stav k 25. 10. 2026. Ukazujeme meno, funkciu a dobu zápisu; adresu osoby nezobrazujeme. Klik na meno ukáže ďalšie funkcie toho istého mena na tej istej adrese v registri (ako spájame).
Zo súvahy v účtovnej závierke, ktorú úrad podal do Registra účtovných závierok. Sú to účtovné hodnoty (obstarávacia cena po odpisoch a opravných položkách), nie trhové ceny. Chýbajúci rok znamená, že súvahu nemáme, nie nulu.
Podľa súvahy za rok 2025 (stav k 31. 12. 2025) mal úrad dlhodobý hmotný majetok v hodnote 1,0 mil. €, z toho pozemky 79 tis. €, stavby 894 tis. €, nedokončené investície 2 460 €. Záväzky spolu 1,0 mil. €. V roku 2019 bol dlhodobý hmotný majetok 441 tis. €.
| Rok | Dlhodobý hmotný majetok | Pozemky | Stavby | Nedokončené investície | Dlhodobý finančný majetok | Neobežný majetok spolu | Záväzky | z toho úvery a výpomoci | Výkaz |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,0 mil. € | 79 tis. € | 894 tis. € | 2 460 € | – | 1,0 mil. € | 1,0 mil. € | – | súvaha |
| 2024 | 1,0 mil. € | 79 tis. € | 919 tis. € | – | – | 1,0 mil. € | 1,2 mil. € | – | súvaha |
| 2023 | 1,0 mil. € | 79 tis. € | 908 tis. € | – | – | 1,0 mil. € | 1,2 mil. € | – | súvaha |
| 2022 | 1,1 mil. € | 79 tis. € | 931 tis. € | – | – | 1,1 mil. € | 1,2 mil. € | – | súvaha |
| 2021 | 669 tis. € | 79 tis. € | 545 tis. € | 13 tis. € | – | 669 tis. € | 796 tis. € | – | súvaha |
| 2020 | 626 tis. € | 79 tis. € | 532 tis. € | 1 399 € | – |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR, licencia CC0), výkaz Súvaha za rok 2025, stiahnuté 16. 10. 2026. Súvaha Úč ROPO SFOV 1-01, hodnoty netto; „ostatný hmotný majetok“ v grafe je dopočet do súčtu (hnuteľné veci, dopravné prostriedky, umelecké diela, drobný majetok, preddavky). Rok označený „minulé obdobie“ je stĺpec predchádzajúceho roka v súvahe za nasledujúci rok. Ako počítame
| 626 tis. € |
| 743 tis. € |
| – |
| súvaha |
| 2019 | 441 tis. € | 79 tis. € | 339 tis. € | 4 800 € | – | 441 tis. € | 568 tis. € | – | súvaha 2020 (minulé obdobie) |
Subjekty, v ktorých štatutárnom orgáne sedí alebo sedel niekto z tohto subjektu, podľa Registra právnických osôb. Ľudí spájame podľa mena a adresy, adresu nezobrazujeme; dvaja ľudia s rovnakým menom na jednej adrese môžu splynúť.
V Registri právnických osôb sme nenašli nikoho, kto by bol v štatutárnom orgáne tohto aj iného subjektu (alebo ide o osoby vo viac ako 30 subjektoch, tie do prepojení nezapočítavame).
Kto je v registri zapísaný ako spoločník, zakladateľ alebo jediný akcionár.
| Spoločník alebo zakladateľ | Zápis | Vklad | Podiel na základnom imaní | Zapísané od |
|---|---|---|---|---|
| Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny IČO 30794536 | Zriaďovateľ | – | – | 1. 1. 1992 |
Zdroj: Register právnických osôb (Štatistický úrad SR, licencia CC BY 4.0), týždenný export Slovensko.Digital, stav k 25. 10. 2026. Vklad register uvádza osobitne od spoločníka, priraďujeme ho podľa mena. Podiel na základnom imaní je vklad delený základným imaním; spoločenská zmluva môže hlasovacie práva či podiel na zisku určiť inak. Pri osobách ukazujeme len meno, adresu ani dátum narodenia nie.
Zverejnené súdne rozhodnutia, v ktorých texte je IČO subjektu, a rola, v akej je v rozhodnutí uvedený (určená z textu okolo IČO). Byť stranou sporu neznamená porušenie zákona: v rozhodnutí môže ísť o vymáhanie pohľadávky, spor, ktorý subjekt vyhral, alebo konanie, ktoré ešte nie je právoplatne skončené. Údaje preberáme tak, ako sú, a nehodnotíme ich.
Súdne rozhodnutia pri tomto subjekte sme zatiaľ nehľadali (hľadáme postupne od subjektov s najväčším objemom zmlúv). V 1 je IČO len uvedené v texte bez určenej roly (napr. dodávateľ, poškodený v trestnej veci). Úplný zoznam ponúka vyhľadávanie rozhodnutí na justice.gov.sk (zadajte IČO).
Zdroj: Ministerstvo spravodlivosti SR, súdne rozhodnutia (justice.gov.sk), licencia CC BY-SA 4.0, stiahnuté 5. 11. 2026, index rozhodnutí k 5. 11. 2026; Generálna prokuratúra SR, zoznam odsúdených právnických osôb, CC0, stiahnuté 30. 10. 2026. Fyzické osoby sú v rozhodnutiach anonymizované; mená ani texty rozhodnutí neukladáme. Rola je určená strojovo z textu a môže byť nepresná, rozhoduje znenie rozhodnutia.
Zmluvy tohto úradu za rok 2026 spojené cez IČO dodávateľa s Registrom partnerov verejného sektora. Nehodnotí, len meria.
| Vystavená | Dodávateľ | Predmet | Suma |
|---|---|---|---|
| 29. 10. 2026 | dodávateľ bez IČO (fyzická osoba alebo neuvedený) | – | 652,00 € |
| 23. 10. 2026 | Stredná odborná škola polytechnická, Stredná odborná škola obchodu a služieb, Obchodná akadémia a Škola umeleckého priemyslu, Scota Viatora 8, Ružomberok | strava deti | 1 478,40 € |
| 22. 10. 2026 | dodávateľ bez IČO (fyzická osoba alebo neuvedený) | – | 60,00 € |
| 22. 10. 2026 | Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar | – | 148,00 € |
| 22. 10. 2026 | ONTKO s. r. o. | supervízia B. Jarinová | 40,00 € |
| 22. 10. 2026 | dodávateľ bez IČO (fyzická osoba alebo neuvedený) | – | 162,80 € |
| 22. 10. 2026 | dodávateľ bez IČO (fyzická osoba alebo neuvedený) | – | 220,00 € |
| 16. 10. 2026 | AQUA KUBÍN, s.r.o., Športovcov 1182/5 | vstupné vodný svet | 22,00 € |
| 16. 10. 2026 | Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar | rozvoj.pobyt pre MD N.Kurinská | 75,00 € |
| 16. 10. 2026 | Dada Parsa s. r. o. | strava D.Németh | 73,50 € |
Zdroj: otvorené dáta inštitúcie, . Dodávateľov bez IČO (fyzické osoby alebo neuvedení) uvádzame bez mena a predmetu. Ako to spracúvame